Latvijā izveidota pirmā lasītava vilcienā

Lai mudinātu cilvēkus lasīt vilcienā un laiku ceļā pavadīt saturīgi, Latvijas dīzeļvilciena sastāvā atklāta pirmā lasītava. Ar trīs grāmatu plauktiem un vairākiem desmitiem grāmatu aprīkotais vilciena sastāvs no 15.janvāra kursēs visos dīzeļvilcienu maršrutos, informē projekta koordinatore Lauma Laube.

Imanta Ziedoņa muzeja bibliotēkas projekts Ceļā ar grāmatu īstenots sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku (LNB) un AS Pasažieru vilciens, un tā pirmais maršruts, kurā devies ar lasītavu aprīkotais vilciena sastāvs, ir no Rīgas uz Siguldu. Tā laikā ar grāmatu lasījumiem, saviesīgām sarunām, tēju, cepumiem un citiem pārsteigumiem pasažierus izklaidēja fonda Viegli mūziķi Goran Gora un Jānis Strapcāns.

Tā kā vilciena sastāvs nav piesaistīts konkrētam maršrutam, grāmatu plauktu varēs sastapt, gan braucot uz Daugavpili, gan Siguldu un citos maršrutos, kur kursē dīzeļvilcieni. Katrā grāmatā būs īpašs atpazīšanas zīmogs. Plānots, ka grāmatu krājumi vilciena plauktos tiks papildināti un mainīti ik pēc trīs mēnešiem atbilstoši dažādām tēmām un aktualitātēm, vēsta projekta rīkotāji.

Īpašo «lasītavas vilciena» sastāvu pasažieri varēs atpazīt pēc projekta uzlīmes vilciena vagonu ārpusē.

Projekts Ceļo ar grāmatu tiek uzsākts ar tēmu Ceļošana, kas īpaši tuva bijusi Imantam Ziedonim.

«Imants Ziedonis bija aizrautīgs ceļotājs, ticēja, ka ceļojot cilvēks kļūst bagātāks. Mūs bagātina gan ceļojuma iespaidi un sastaptie ceļabiedri, gan laiks, kuru pavadām ceļā, ja to piepildām ar ko jēgpilnu. Lasīšana ir viena no vērtīgākajām nodarbēm, sevišķi tiem ceļotājiem, kuri noteiktu ceļa posmu veic ikdienā un jaunus iespaidus vairs tik viegli negūst. Ceram, ka reiz šāds grāmatu plaukts būs gan katrā vilcienu sastāvā, gan stacijās un vēlāk arī autobusos, veidojot sadarbību ar bibliotēkām dažādās Latvijas vietās,» stāsta Imanta Ziedoņa muzeja Uzticības padomes locekle Žanete Grende.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas