Latvijā janvārī–februārī viens no straujākajiem eksporta kāpumiem ES; Kiprā kritums par 40%

Latvijā šogad janvārī-februārī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada starp Eiropas Savienības (ES) valstīm bijis viens no straujākajiem eksporta pieaugumiem, liecina pirmdien, 20.aprīlī, publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat dati.

Janvārī–februārī salīdzinājumā ar 2019.gada pirmajiem diviem mēnešiem eksporta apmērs Latvijā pieaudzis par 8%.

Lielāks eksporta kāpums nekā Latvijā reģistrēts vien Slovēnijā (+10%). Aiz Latvijas seko Dānija, Grieķija, Horvātija, Itālija un Malta (visās valstīs +5%), Polija (+4%), kā arī Bulgārija un Nīderlande (abās valstīs +3%).

Tikmēr straujākais eksporta apjoma samazinājums reģistrēts Kiprā (–40%), Luksemburgā (–31%) un Somijā (–17%), bet nemainīgā līmenī tas palicis Īrijā un Lietuvā. Igaunijā eksporta apjoms sarucis par 4%.

Importa apmērs janvārī–februārī salīdzinājumā ar 2019.gada attiecīgo mēnesi pieaudzis desmit ES dalībvalstīs, tostarp straujākais kāpums bijis Kiprā un Slovēnijā (abās valstīs +6%), Horvātijā (+5%) un Rumānijā (+3%). Latvijā reģistrēts 2% kāpums.

Toties lielākais samazinājums fiksēts Luksemburgā (–23%), kā arī Igaunijā un Maltā (abās valstīs (–6%), Lietuvā importa apmērs sarucis 3%, bet nemainīgs tas bijis Spānijā, Francijā, Ungārijā, Polijā un Portugālē.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas