Latvija janvārī – septembrī starp 14 Eiropas valstīm ar jaunu auto reģistrācijas kāpumu

Latvijā šā gada janvārī – septembrī jaunu vieglo automašīnu reģistrācija salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn pieaugusi par 7,2%, tai esot starp 14 Eiropas valstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kāpums, liecina publicētie Eiropas Automašīnu ražotāju asociācijas (ACEA) jaunākie dati.

Saskaņā ar šiem datiem šogad janvārī – septembrī Latvijā reģistrēja 14 109 jaunus vieglos automobiļus.

Straujākais kāpums šā gada pirmajos deviņos mēnešos fiksēts Lietuvā (+42,8%), Rumānijā (+16,4%), Grieķijā (+10,3%) un Horvātijā (+10%). Igaunijā šajā periodā fiksēts 0,5% kāpums.

Savukārt no 30 Eiropas valstīm, par kurām datus apkopo ACEA, jauno vieglo automašīnu reģistrācijas kritums deviņos mēnešos reģistrēts 16 valstīs, no kurām lielākais tas bijis Islandē (-38,5%), Zviedrijā (-12,1%), Somijā (-10%), Kiprā (-8,6%) un Čehijā (-8%).

Eiropas Savienībā (ES) vidēji janvārī – septembrī jaunu vieglo automašīnu reģistrācija gada salīdzinājumā samazinājās par 1,6%, un identisks kritums fiksēts arī visās 30 ACEA aplūkotajās valstīs.

ACEA apkopo datus par jaunu auto reģistrāciju ES valstīs, izņemot Maltu, kā arī ES neietilpstošajās valstīs Islandē, Norvēģijā un Šveicē, kas līdz ar ES valstīm ir Eiropas Ekonomiskās zonas dalībnieces.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas