Latvija jūnijā bijusi starp desmit ES valstīm ar gada deflāciju

Patēriņa cenas Latvijā jūnijā salīdzinājumā ar pagājušā gada sesto mēnesi samazinājušās par 1,1%, un tā bijusi starp desmit ES dalībvalstīm, kur šajā periodā reģistrēta gada deflācija, liecina piektdien, 17.jūlijā, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Lielāks patēriņa cenu kritums nekā Latvijā bijis Kiprā (–2,2%), Grieķijā (–1,9%) un Igaunijā (–1,6%). 

Vēl gada deflācija fiksēta Slovēnijā (–0,8%), Īrijā (–0,6%), Horvātijā, Itālijā un Luksemburgā (visās trīs valstīs –0,4%),  kā arī Spānijā (–0,3%).

Tikmēr gada inflācija fiksēta 17 ES valstīs, no kurām augstākā tā bijusi Polijā (3,8%), Čehijā (3,4%), Ungārijā (2,9%), Rumānijā (2,2%), Slovākijā (1,8%) un Nīderlandē (1,7%).

Lietuvā bijusi 0,9% inflācija.

ES vidēji gada inflācija jūnijā bijusi 0,8%, bet eirozonā veidojusi 0,3%.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi – maiju – patēriņa cenas jūnijā ES pieaugušas par 0,4%, bet, bet eirozonā – par 0,3%.

Latvijā salīdzinājumā ar maiju patēriņa cenas jūnijā palielinājušās par 0,2%, Igaunijā tās mēneša izteiksmē kāpušas par 0,7%, bet Lietuvā –  par 0,4%. Mēneša deflācija bijusi trīs valstīs – Grieķijā (–0,7%), Bulgārijā un Slovākijā (abās valstīs –0,1%), bet augstākā mēneša inflācija fiksēta Luksemburgā un Slovēnijā (abās valstīs +0,9%).

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas