Latvijā kāpusi vakcinācijas aptvere pret Covid-19 Latgalē. Kā ir pārējā Baltijā?

Lai arī pēdējā mēneša laikā visstraujāk – par 11 procentpunktiem – pilnībā pret Covid-19 vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars palielinājies Latgalē, tomēr vakcinācijas aptvere šajā reģionā joprojām būtiski atpaliek no pārējās valsts, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) aktualizētie dati.

CSP ir apkopojusi datus par personām, kuras bija pabeigušas vakcināciju līdz 17.novembrim, tātad pilnībā vakcinētās personas statuss tām stāsies spēkā 1.decembrī.

Valstī kopumā pilnībā pret Covid-19 vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars pēdējā mēneša laikā ir palielinājies par deviņiem procentpunktiem, sasniedzot 57%.

Tikmēr Igaunijā 822 806 jeb 61,86% iedzīvotāju ir saņēmuši vakcīnu, no kuriem 781 561 cilvēks ir pabeidzis vakcinācijas procesu, kas ir 58,76% Igaunijas iedzīvotāju, liecina oficiālais informācijas par Covid-19 vakcīnu portāls Igaunijā vaktsineeri.ee.

Savukārt Lietuvā vismaz vienu vakcīnas devu ir saņēmuši 1 854 554 cilvēki, kas ir 66,3% iedzīvotāju. No tiem 1 549 451 (55,8%) pabeidzis vakcinēšanās procesu, liecina oficiālais statistikas portāls Lietuvā stat.gov.lt.

Latvijas reģionos vakcinācijas pieaugums pēdējā mēnesī bijis 8 līdz 11 procentpunktu robežās.

Visstraujākais pieaugums bijis vērojams Latgalē, vakcinācijas līmenim palielinoties par 11 procentpunktiem – no 37% līdz 48%.

Par 10 procentpunktiem pieaugusi vakcinācijas aptvere Zemgalē (no 46% līdz 56%) un Kurzemē (no 47% līdz 57%). Par astoņiem procentpunktiem vakcinācijas līmenis paaugstinājies Rīgā – no 51% līdz 59%, Pierīgā un Vidzemē – abos no 52% līdz 60%.

Lasiet arī: Epidemiologs skaidro, kādēļ vērts vakcinēties pret kovidu, ja arī potētie var inficēties

Visaugstākais vakcinēto īpatsvars starp republikas pilsētām joprojām ir Valmierā – 64%, un mēneša laikā tur vērojams pieaugums par septiņiem procentpunktiem. Otrs augstākais vakcinēto īpatsvars ir Jūrmalā – 60% (+8 procentpunkti). Trešajā vietā ir galvaspilsēta ar 59% (+8 procentpunkti) pilnībā vakcinētu rīdzinieku.

Latvijas vidējam rādītājam – pilnībā vakcinēti 57% pilsētas iedzīvotāju – atbilst situācija Jelgavā un Liepājā, un abās šajās pilsētās pagājušajā mēnesī bija pieaugums par deviņiem procentpunktiem.

Lielajās pilsētās, kurās vakcinēto iedzīvotāju īpatsvars ir zem Latvijas vidējā, pēdējā mēneša laikā rādītājs pieaudzis visstraujāk: Ventspilī vakcinējušies 56% iedzīvotāju (+11 procentpunkti), Daugavpilī 51% (+11 procentpunkti), Jēkabpilī 51% (+12 procentpunkti), Rēzeknē 48% (+11 procentpunkti).

Vecuma grupā no 60 gadiem pilnībā vakcinējušies 63% Latvijas senioru, pēdējā mēneša laikā īpatsvaram pieaugot par deviņiem procentpunktiem. Vislielākā senioru vakcinācijas aptvere ir Vidzemē – 70% (mēneša laikā pieaugums par 7 procentpunktiem), Pierīgā – 68% (+8 procentpunkti) un Kurzemē – 65% (+9 procentpunkti). Zemgalē vakcinēto senioru īpatsvars 63% (+8 procentpunkti) ir tāds pats kā vidēji Latvijā, bet zemāks ir Rīgā – 62% (+9 procentpunkti) un Latgalē – 50% (+11 procentpunkti). Arī šajā vecuma grupā visaktīvāk pēdējā mēneša laikā vakcinējušies Latgales iedzīvotāji.

Kā norāda CSP, iepriekšējos mēnešos pieaugums valstī kopumā bija mērenāks nekā pagājušajā mēnesī – attiecīgi par septiņiem procentpunktiem oktobrī, četriem procentpunktiem septembrī un pieciem procentpunktiem augustā.

Par pilnībā vakcinētiem uzskatīti tie iedzīvotāji, kuriem pagājušas 14 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas vai arī vienas vakcīnas devas 180 dienu laikā pēc laboratoriski apstiprināta pozitīva Covid-19 testa.

CSP saņemtos datus par vakcinētajiem analizē saskaņā ar CSP novērtēto iedzīvotāju skaitu Latvijā. Vakcinēto skaita un īpatsvara aprēķinā netiek iekļautas personas, kas 2021.gada sākumā pēc CSP datiem nebija Latvijas pastāvīgie iedzīvotāji, kā arī mirušās personas no 2021.gada sākuma.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas