Latvijā kļūs siltāks; nākamnedēļ sola +20

Nākamajās septiņās dienās gaiss pakāpeniski kļūs siltāks, nokrišņu kopumā būs maz, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Tuvākās diennakts laikā virs Baltijas jūras reģiona turpinās pastiprināties augsta spiediena apgabals un aukstā gaisa masa, kas Latvijā noteica laika apstākļus šīs nedēļas lielāko daļu, pamazām sāks atkāpties uz ziemeļaustrumiem. Līdz ar to gaidāms, ka piektdien, 12.maijā, saule gaisu iesildīs līdz +9…+14 grādiem pēc Celsija, bet naktī uz sestdienu termometra stabiņš nenoslīdēs zem -1…+4 grādu atzīmes, vien vietām valsts ziemeļaustrumos nakts vēl gaidāma nedaudz aukstāka.

Sestdien un svētdien dienas laikā gaisa temperatūra turpinās paaugstināsies un vietām Latvijā tā jau pārsniegs +15 grādus. Nokrišņi nedēļas izskaņā Latvijā nav gaidāmi, un laiks būs lielākoties saulains. 

Nākamās nedēļas sākumā virs Ziemeļeiropas īslaicīgi pastiprināsies ciklonu darbība, līdz ar to vietām Latvijā iespējami arī nelieli nokrišņi, tomēr lielākajā teritorijas daļā laiks nedēļas pirmajā pusē būs joprojām sauss.

Gaisa temperatūra saglabāsies līdzīgās robežās kā šīs nedēļas izskaņā. Nākamās nedēļas vidū Baltijai no rietumiem pietuvosies siltā atmosfēras fronte, kas Latvijā ienesīs vēl siltāku gaisu. Līdz ar atmosfēras fronti palielināsies arī mākoņu daudzums un atsevišķos reģionos gaidāms lietus.

Siltajā gaisā aiz atmosfēras frontes gaisa temperatūra turpinās paaugstināsies, un šī brīža prognozes liecina, ka termometra stabiņš vietām Latvijā pietuvosies +20 grādu atzīmei.

Ref:224.000.103.1149

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas