Latvija komplektē robežsargu un policistu grupu, kas palīdzēs Polijai

Latvija patlaban komplektē robežsargu un policistu grupu, kas Polijā piedalīsies operācijā pret Baltkrievijas izraisīto nelegālās migrācijas krīzi.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pagājušajā svētdienā pēc tikšanās ar Polijas premjeru Mateušu Moravecki preses konferencē Rīgā paziņoja, ka Latvija gatavojas nosūtīt uz Poliju gan robežsargus, gan apmācītus policistus.

Latvijas Valsts robežsardzes preses pārstāve Kristīne Pētersone pastāstīja, ka patlaban tiek komplektēta Valsts robežsardzes un Valsts policijas amatpersonu grupa, kas dosies uz Poliju pieredzes apmaiņā un veiks noteiktus uzdevumus atbilstoši operācijai.

Līdzīgi kā arī Polijas attiecīgo dienestu amatpersonas dosies uz Latviju, iespējams, ka šajā rotācijā tiks iesaistītas arī Lietuvas un Igaunijas attiecīgo dienestu amatpersonas.

Uz Poliju nosūtāmo Latvijas likumsargu skaitu Pētersone neatklāja. Tāpat netiek atklāti veicamie uzdevumi un Latvijas pārstāvju dislokācijas vieta.

Lasiet arī: Mītnes zemēs nogādāti vairāki desmiti Latvijā nelegāli iekļuvušo migrantu

BNN jau rakstīja, ka Lukašenko režīma izvērstā hibrīduzbrukumā aizvadīto mēnešu gaitā notikuši centieni Latvijā, Lietuvā un Polijā no Baltkrievijas iesūtīt tūkstošiem migrantu, kuru lielākā daļa kā tūristi ieradušies Baltkrievijā no Irākas.

ES apsūdzējusi Minskas režīmu centienos tādējādi atriebties par atbalsta sniegšanu baltkrievu opozīcijai un par sankcijām, kas vērstas pret Baltkrieviju, reaģējot uz pagājušā gada protestu vardarbīgo apslāpēšanu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas