Latvija kopīgi ar citām ES dalībvalstīm ir apņēmusies izveidot Eiropas Prokuratūru

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs

Ar paziņojumu par Latvijas gatavību piedalīties ciešākā sadarbībā Eiropas Prokuratūras izveidē, tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs ir nosūtījis vēstuli Eiropas Parlamentam,  Eiropas Savienības (ES) Padomei un Eiropas Komisijai.

Latvijas nacionālo pozīciju atbalstīja trešdien, 19.aprīlī, Saeimas Eiropas lietu komisijas sēdē, kurā piedalījās Rasnačs un ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers, uzsver Tieslietu ministrijā (TM). Savukārt Ministru kabinets apstiprināja nacionālo pozīciju otrdien, 18.aprīlī. Tajā ir pausts atbalsts Padomes Regulai par Eiropas Prokuratūru un Latvijas gatavībai sākt ES dalībvalstu ciešāku sadarbību ar mērķi izveidot Eiropas Prokuratūru.

Tieslietu ministrs uzsver, ka Latvija vēlas būt to ES dalībvalstu vidū, kas veidos ciešāku sadarbību, lai Latvija varētu pilntiesīgi darboties Regulas teksta apspriešanā un Eiropas Prokuratūras izveidē.

Jau ziņots, ka Latvija bija viena no 17 ES dalībvalstīm, kas parakstīja vēstuli Eiropadomes priekšsēdētājam ar lūgumu iekļaut jautājumu par regulas projektu 2017.gada 9.marta Eiropadomes darba kārtībā, lai nodrošinātu tālāku virzību darbā pie Eiropas prokuratūras izveides. Ņemot vērā, ka Eiropadome konstatēja, ka nav panākta vienošanās par regulas projektu un visas ES dalībvalstis tomēr nepiedalīsies Eiropas prokuratūras izveidē, var uzsākt ES dalībvalstu ciešāku sadarbību ar mērķi izveidot Eiropas prokuratūru.

Par katras ES dalībvalsts nodomu piedalīties ciešākā sadarbībā tiek paziņots Eiropas Parlamentam, Padomei un Eiropas Komisijai.

TM skaidro, ka Regulas mērķis ir izveidot Eiropas Prokuratūru, kas būs atbildīga par izmeklēšanu, kriminālvajāšanu un apsūdzības celšanu par noziedzīgiem nodarījumiem, kas apdraud ES finanšu intereses.

Ref:224.000.103.954

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas