Latvija lēmusi ieguldīt papildu trīs miljonus eiro pasaules čempionāta hokejā rīkošanā

Latvijas valdība janvārī lēma ieguldīt papildu trīs miljonus eiro Latvijas Olimpiskā sporta centra pielāgošanai, lai Rīga varētu viena pati uzņemt 2021.gada pasaules čempionātu hokejā, ziņo Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta departamenta direktors Edgars Severs.

Viņš stāstīja, ka 21.janvāra valdības sēdē tika uzklausīts Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ziņojums par visa čempionāta uzņemšanu un tam nepieciešamo otru arēnu.

«Mūsu vājā puse bija otras spējīgas arēnas neesamība. Lai šo sacensību arēnu pielāgotu un spēles norisinātos Latvijā, valdība noteica līdzdalību līdz trim miljoniem eiro,» teica Severs.

Pēc viņa paustā, šie līdzekļi tiks ieguldīti arēnas sagatavošanai, aprīkošanai, ledus laukuma iekārtošanai futbola arēnas vietā un ar nomu saistīto izmaksu segšanai. Vienlaikus Severs atgādināja, ka Latvija jau 2017.gadā uzņēmās saistības rīkot vienu čempionāta posmu Rīgā, līdz ar to jau iepriekš hokeja čempionāta vajadzībām tika iezīmēti 700 000 eiro.

Savukārt laikā no 2018.gada līdz 2020.gadam kopējais valdības atbalsts čempionāta uzņemšanā bijis nepilnu 600 000 eiro apmērā, teica Severs.

IZM Sporta departamenta direktors uzsvēra, ka Rīgas «sportiskajiem konkurentiem» Bratislavai un Herningai bija prasībām atbilstošas arēnas. Ja Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) lemtu čempionātu rīkot kādā no minētajām pilsētām, tai nebūtu nekādas izmaksas arēnu pielāgošanā. Latvijas gadījumā nav otras arēnas, un tā ir izmaksa, ko Latvijas valdība bija ar mieru segt, nepārsniedzot trīs miljonus eiro.

Tāpat Severs piebilda, ka IIHF ir aplēsusi, ka hokeja čempionāta rīkošanas kopējās izmaksas ir līdz 14 miljoniem eiro – no tiem divi miljoni eiro paredzēti Covid-19 protokola izstrādei, ievērošanai un uzraudzībai.

Kā ziņots, Latvija rīkos visu 2021.gada pasaules čempionātu hokejā, otrdien lēma IIHF. 2021.gada pasaules čempionāts plānots no 21.maija līdz 6.jūnijam.

IIHF Padome lēmumam rīkot turnīru vienā vietā par labu minēja Covid-19 pašreizējās problēmas, kā arī dažādus tehniskus iemeslus. Turpinoties nenoteiktībai starptautisko ceļojumu ierobežojumos, «Padome uzskata, ka visu komandu uzturēšanās Rīgā visā turnīra laikā un izvairīšanās no ceļojumiem starp divām sacensības uzņemošajām valstīm ir drošākais un izmaksu ziņā efektīvākais pasākuma rīkošanas veids».

Šī gada pasaules čempionātu bija jāuzņem Minskai un Rīgai, taču 18.janvārī IIHF Padomes sēdē Baltkrievijas galvaspilsētai tika atņemtas meistarsacīkšu rīkotāju tiesības.

LHF prezidents Aigars Kalvītis otrdien paziņoja, ka skatītāju klātbūtne 2021.gada pasaules čempionātā Rīgā būs atkarīga no epidemioloģiskās situācijas valstī. Ja Covid-19 situācija Latvijā uzlabotos tik ļoti, ka skatītājiem būtu atļauts vērot spēles klātienē, IIHF kopā ar sacensību organizācijas komiteju būtu gatava trīs dienu laikā kopš Latvijas valdības akcepta noorganizēt biļešu tirdzniecību.

Savukārt premjers Krišjānis Kariņš (JV) intervijā TV3 raidījumā 900 sekundes teica, ka 2021.gada pasaules čempionāts hokejā notiks bez skatītājiem un būs epidemioloģiski drošs. «Tas būs čempionāts bez skatītājiem, epidemioloģiski drošs, norisināsies burbulī, kur spēlētāji un citi tiek pilnībā atdalīti no pārējās sabiedrības,» teica premjers, piebilstot, ka IIHF jau ir šāda pieredze ar jauniešu hokeja čempionāta rīkošanu Kanādā.

Viņš arī teica, ka pie detaļām, tostarp, nepieciešamā valsts finansējuma, strādā IZM ar LHF, tomēr lauvas tiesu no visām finansiālajām saistībām segšot IIHF.

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas