Latvijā un Lietuvā tiesībsargi veic kratīšanu divos būvniecības uzņēmumos

Latvijas un Lietuvas tiesībsargāšanas iestāžu darbinieki veikuši kratīšanas divos abu valstu būvniecības uzņēmumos.

Lietuvas Īpašās izmeklēšanas dienesta (STT) Klaipēdas valdes darbinieki, veicot starptautisku pirmstiesas izmeklēšanu par iespējamu krāpšanu un ļaunprātībām publiskajos iepirkumos, otrdien, 9.maijā, rīkojuši kratīšanas kādā Lietuvas būvniecības uzņēmumā.

STT norāda, ka šajā izmeklēšanā tas sadarbojas ar Latvijas Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB), kura darbinieki veikuši kratīšanu kādas Latvijas akciju sabiedrības valdes priekšsēdētājas, kas apzīmēta ar iniciāļiem S.A., dzīvojamajās telpās un darbavietā. Šī Latvijas kompānija, tāpat kā Lietuvas uzņēmums, veic celtniecības un rekonstrukcijas darbus.

Tiesībsargāšanas iestādēm ir aizdomas, ka šie uzņēmumi iepriekš vienojušies par publisko iepirkumu dalības noteikumiem, un, darbojoties grupā, savu uzņēmumu interesēs ieguvuši lielas vērtības īpašuma tiesības – parakstījuši vairāk nekā trīs miljonus eiro dārgāku līgumu.

«Ar šādu nelikumīgu darbību uzņēmumi, iespējams, nodarījuši Lietuvas valstij materiālo kaitējumu, jo varēja tikt pārkāptas Lietuvas Republikas Konstitūcijas 46.pantā izklāstītās normas attiecībā uz godīgu konkurenci un izkropļoti Publisko iepirkumu likumā noteiktie principi,» norāda STT.

Apsūdzības pagaidām nevienam nav izvirzītas. Pirmstiesas izmeklēšanu vada Klaipēdas apgabala prokuratūras Organizētās noziedzības un korupcijas izmeklēšanas nodaļas prokurori.

Kā ziņots, šī gada martā Lietuvas būvniecības kompānija Hidrostatyba un Latvijas AS BMGS uzvarēja konkursā par Klaipēdas ostas piestātnes rekonstrukciju 14,837 miljonu eiro vērtībā. Šīs kompānijas bija vienīgās dalībnieces Klaipēdas ostas pārvaldes izsludinātajā konkursā.

BMGS valdes priekšsēdētāja ir Svetlana Afanasjeva.

BMGS birojā sacīja, ka nav informācijas par kratīšanu uzņēmumā, vienlaikus norādot, ka administrācijas darba laiks otrdien ir beidzies un komentārus nav iespējams sniegt.

Kā liecina Firmas.lv dati, 1993.gadā dibinātā BMGS apgrozījums 2015.gadā bija 56,711 miljoni eiro, kas bija par 43% mazāk nekā gadu iepriekš. Savukārt peļņa 2015.gadā bija 1,042 miljoni eiro jeb par 2% vairāk nekā gadu iepriekš. Finanšu dati par pagājušo gadu pagaidām nav pieejami.

Ref:224.000.103.1120

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas