Latvija un Lietuva turpina darbu pie vienota gāzes tirgus attīstības plāna izstrādes

Latvija un Lietuva turpina darbu pie vienota gāzes tirgus attīstības plāna izstrādes, BNN ziņo Ekonomikas ministrijā (EM).

Darba vizītes laikā Lietuvā, ceturtdien, 20.aprīlī, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens, tiekoties ar Lietuvas enerģētikas ministru Žigimantu Vaičūni (Žygimantas Vaičiūnas), kā arī ar Lietuvas gāzes tirdzniecības uzņēmuma LITGAS pārstāvjiem un uzņēmuma Lietuvos Energija vadību, pārrunāja vienota Baltijas gāzes tirgus izveides jautājumus.

Puses vienprātīgi atzina vienota Baltijas gāzes tirgus nepieciešamību un tādus nozīmīgus ieguvumus kā drošas gāzes piegādes, valstu enerģētiskā neatkarība u.c.

Lietuvas enerģētikas ministrs apsveica Latviju ar gāzes tirgus atvēršanu, savukārt komersanti apliecināja interesi dabasgāzes tirdzniecībai Latvijas gāzes tirgū un tās glabāšanai Inčukalna pazemes gāzes krātuvē, BNN ziņo EM.

Sarunās ministri arī apliecināja, ka, saskaņā ar Baltijas premjerministru parakstīto vienošanos 2016.gada decembrī, Latvija un Lietuva turpina darbu pie vienota gāzes tirgus attīstības pasākuma plāna.

Kā ziņots iepriekš, Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens  20. un 21.aprīlī darba vizītē apmeklē Lietuvu, lai ar Lietuvas kolēģiem pārrunātu enerģētikas un ekonomiskās sadarbības jautājumus.

Vizītes ietvaros ceturtdien, 20.aprīlī, ministrs tikās arī ar Lietuvas ekonomikas ministru Mindaugu Sinkeviču (Mindaugas Sinkevičius) un Lietuvas elektroenerģijas pārvades sistēmas operatora LITGRID pārstāvjiem. Tāpat ministrs atklāja Latvijas dienas Lietuvā Atrask Latviją un Latvijas dizaina uzņēmumu produkcijas ekspozīciju pop-up veikalā Locals.lt, kā arī piedalījās uzņēmēju Nameja balvas pasniegšanas ceremonijā.

EM norāda, ka piektdien, 21.aprīlī, ministrs tiekas ar Klaipēdas mēru Vitautu Grubliausku (Vytautas Grubliauskas) un Klaipēdas ostas pārstāvjiem, kā arī apmeklē Klaipēdas sašķidrinātās dabasgāzes termināli.

Ref:224.000.225.975

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas