Latvija, Lietuva un Polija vēlas papildu sankcijas pret Lukašenko režīmu

Latvijas, Lietuvas un Polijas valdību vadītāji rosinās Eiropas Savienībai lemt par «stiprākām sankcijām pret Aleksandra Lukašenko vardarbīgo režīmu», informēja Ministru prezidenta preses sekretārs Sandris Sabajevs.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) pirmdien ar Lietuvas premjerministri Ingrīdu Šimonīti un Polijas premjerministru Mateušu Moravecki pārrunāja aktuālo situāciju uz Polijas–Baltkrievijas robežas. Kariņš uzsver, ka Latvija, Lietuva un Polija ir vienotas cīņā pret Lukašenko režīma hibrīduzbrukumu.

Kariņš norāda, ka par saspīlēto situāciju ir atbildīgs Lukašenko režīms, kas apzināti pakļauj briesmām trešo valstu pilsoņus.

Tāpat svarīga ir starptautisko organizāciju iesaiste situācijas risināšanā uz robežas ar Baltkrieviju.

Latvijas, Lietuvas un Polijas premjerministri uzturēs regulāru saziņu arī turpmāk, lai koordinētu rīcību ES ārējo robežu aizsardzībā.

Ministru prezidents aktuālo situāciju uz robežas ar Baltkrieviju un tālākos nepieciešamos soļus ES līmenī 8.novembrī pārrunāja arī ar Eiropas Komisijas priekšsēdētāju Urzulu fon der Leienu (Ursula von der Leien).

Latvijas prezidents Egils Levits sociālajos tīklos savukārt vēsta, ka ir pārrunājis situāciju ar Polijas kolēģi Andžeju Dudu. Viņa skatījumā, Eiropai nepieciešams apsvērt sankcijas pret aviosabiedrībām un lidostām, kas iesaistītas šo migrantu nogādāšanā Baltkrievijā.

«Mums ir tiesības un pienākums aizsargāt mūsu kopējo ārējo robežu,» uzsvēris Levits, norādot, ka minētais prasa veikt arī izmaiņas ES likumos.

Savukārt Leiena pēc sarunas ar trim premjeriem izplatījusi paziņojumu, ka aicinās paplašināt sankcijas un izvērtēt iespējas tās vērst arī pret iesaistītajām trešo valstu aviokompānijām.

Kā vēstīts, Latvija asi nosoda Baltkrievijas režīma hibrīdoperāciju pret ES, organizējot un sūtot trešo valstu pilsoņus pāri ES robežai, 8.novembrī pēc koalīcijas sanāksmes pauda Ministru prezidents.

Kariņš norādīja, ka kopš valdība pieņēma lēmumu par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, Latvijas–Baltkrievijas robeža tiek visu diennakti pastiprināti un ļoti profesionāli uzraudzīta, ko īsteno Valsts robežsardzes, Zemessardzes un Valsts policijas spēki.

Šo atbildīgo dienestu speciālisti ir profesionāli un pieredzējuši, un mēs esam gatavi dažādiem attīstības scenārijiem, izrietēja no premjera teiktā.

Kā ziņots, sociālajos tīklos pirmdien bija redzami videoieraksti, kas liecina, ka simtiem vai pat tūkstošiem migrantu ir nonākuši pie Baltkrievijas un Polijas robežas un cenšas iekļūt Polijā.

Vēl par šo tematu: VIDEO | Baltkrievijā lielas migrantu masas dodas uz Polijas robežu

Tikmēr Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts apliecināja, ka patlaban situācija uz Latvijas-Baltkrievijas robežas ir samērā stabila.

Lai gan katru dienu robežu mēģina šķērsot daži desmiti imigrantu, viņiem Latvijā nav izdevies iekļūt.

Izņēmums ir tie gadījumi, kad robežsargi humānu iemeslu dēļ nav lieguši šķērsot robežu.

Pagājušā nedēļā tādas bija septiņas personas.

Pret Baltkrieviju nekavējoties jāpiemēro ierobežojoši pasākumi, šādu nostāju vizītes laikā Ungārijā pauda Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV).

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas