Latvijā mājokļu cenu kāpums bijis krietni straujāks nekā ES vidēji

Mājokļu cenas Latvijā pērn trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada pieaugušas par 8,6%, kas ir krietni straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) vidēji, liecina ES statistikas biroja Eurostat publiskotie dati par 27 bloka dalībvalstīm.

Lielākais mājokļu cenu kāpums gada izteiksmē reģistrēts Slovēnijā (+15,1%), Nīderlandē (+10,2%), Īrijā (+9,1%) un Čehijā (+8,7%). Lietuvā mājokļu cenas šajā periodā pieaugušas par 6,6%, bet Igaunijā – par 4,1%.

Kopumā mājokļu cenas trešajā ceturksnī gada izteiksmē pieaugušas visās ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, izņemot Itālijā (-0,8%) un Zviedrijā (-2,1%).

Gan ES dalībvalstīs, gan eirozonā vidēji gada izteiksmē jūlijā-septembrī mājokļu cenas pieauga par 4,3%. Ceturkšņa izteiksmē mājokļu cenas ES trešajā ceturksnī palielinājās par 1,5%, bet eirozonā par 1,6%.

Trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējiem trīs mēnešiem mājokļu cenas pieauga 22 ES dalībvalstīs, par kuram pieejami dati, bet samazinājās Ungārijā (-0,2%), Slovākijā (-0,3%), Somijā (-0,4%), Rumānijā (0,7%) un Itālijā (-0,8%).

Ceturkšņa izteiksmē lielākais mājokļu cenu pieaugums trešajā ceturksnī fiksēts Nīderlandē (+3,3%), Maltā (+3,1%) un Horvātijā (+2,8%). Latvijā mājokļu cenas palielinājušās par 0,1%, Igaunijā – par 0,2%, bet Lietuvā – par 1,1%.

Dati nav pieejami par Grieķiju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas