Latvijā mājokļu cenu kāpums ceturtajā ceturksnī bijis straujāks nekā ES vidēji

Mājokļu cenas Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada pieaugušas par 9,4%, kas ir straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina ES statistikas biroja Eurostat trešdien, 8.aprīlī, publiskotie dati par 27 bloka dalībvalstīm.

Straujāks mājokļu cenu kāpums gada izteiksmē reģistrēts Luksemburgā (+11%), Slovākijā (+10,9%) un Horvātijā (+10%), bet Polijā pieaugums bijis identisks kā Latvijā. Lietuvā mājokļu cenas šajā periodā pieaugušas par 6,5%, bet Igaunijā – par 8,2%.

Kopumā mājokļu cenas ceturtajā ceturksnī gada izteiksmē pieaugušas visās ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, izņemot Kiprā, kur tās sarukušas par 4,8%.

Gan ES dalībvalstīs, gan eirozonā vidēji gada izteiksmē oktobrī-decembrī mājokļu cenas pieauga par 4,2%. Ceturkšņa izteiksmē mājokļu cenas gan ES, gan eirozonā ceturtajā ceturksnī palielinājās par 0,7%.

Ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējiem trīs mēnešiem mājokļu cenas pieauga 17 ES dalībvalstī, par kurām pieejami dati. Lielākais mājokļu cenu pieaugums fiksēts Maltā (+3,5%), Igaunijā un Horvātijā (abās valstīs +2,9%), kā arī Polijā (+2,8%). Toties straujākais samazinājums bijis Kiprā (–3,7%), Dānijā (–3,2%) un Ungārijā (–1,5%). Latvijā mājokļu cenas palielinājušās par 0,5%, bet Lietuvā – par 1,1%.

Dati nav pieejami par Grieķiju.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas