Latvijā mājokļu cenu kāpums mazāks nekā ES un eirozonā vidēji

Mājokļu cenas Latvijā pērn trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada pieaugušas par 2,1%, kas ir mazāks kāpums nekā ES un eirozonā vidēji, liecina ES statistikas biroja Eurostat ceturtdien, 14.janvārī, publiskotie dati par 26 bloka dalībvalstīm.

Straujākais mājokļu cenu kāpums gada izteiksmē reģistrēts Luksemburgā (+13,6%), Polijā (+10,9%), Austrijā (+8,9%) un Čehijā (+8,4%). Lietuvā mājokļu cenas šajā periodā pieaugušas par 6,4%, bet Igaunijā – par 3,9%.

Kopumā mājokļu cenas trešajā ceturksnī gada izteiksmē pieaugušas visās ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, izņemot Īrijā un Kiprā, kur tās sarukušas attiecīgi par 0,8% un 1,4%.

ES dalībvalstīs vidēji gada izteiksmē jūlijā–septembrī mājokļu cenas pieauga par 5,2%, bet eirozonā – par 4,9%. Ceturkšņa izteiksmē mājokļu cenas ES vidēji trešajā ceturksnī palielinājās par 1,4%, bet eirozonā – par 1,3%.

Ceturkšņa izteiksmē lielākais mājokļu cenu pieaugums trešajā ceturksnī fiksēts Ungārijā (+5,2%), Dānijā (+4,2%) un Latvijā (+3,7%), bet cenas samazinājās Kiprā (–4,8%), Rumānijā (–2,6%), Itālijā (–2,5%) un Horvātijā (–0,6%). Lietuvā mājokļu cenas palielinājās par 0,4%, bet Igaunijā – par 2,3%.

Dati par Grieķiju nav pieejami.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Ziņas

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!