Latvijā mājokļu cenu kāpums otrs straujākais ES

Mājokļu cenas Latvijā pērn ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada pieaugušas par 11,8%, kas ir krietni straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina ES statistikas biroja Eurostat ceturtdien, 11.aprīlī, publiskotie dati par 27 bloka dalībvalstīm.

Lielāks mājokļu cenu kāpums nekā Latvijā gada izteiksmē reģistrēts vien Slovēnijā (+18,2%), bet nedaudz mazāks tas bijis Čehijā (+9,9%), Luksemburgā, Nīderlandē un Portugālē (visās valstīs +9,3%), kā arī Ungārijā (+8,9%). Lietuvā mājokļu cenas šajā periodā pieaugušas par 7,4%, bet Igaunijā – par 5,7%.

Kopumā mājokļu cenas ceturtajā ceturksnī gada izteiksmē pieaugušas visās ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, izņemot Itālijā, kur tās sarukušas par 0,6%.

Gan ES dalībvalstīs, gan eirozonā vidēji gada izteiksmē oktobrī–decembrī mājokļu cenas pieauga par 4,2%. Ceturkšņa izteiksmē mājokļu cenas ES ceturtajā ceturksnī palielinājās par 0,7%, bet eirozonā – par 0,6%.

Ceturtajā ceturksnī salīdzinājumā ar iepriekšējiem trīs mēnešiem mājokļu cenas pieauga 21 ES dalībvalstī, par kurām pieejami dati, bet samazinājās Francijā, Itālijā un Zviedrijā (visās valstīs –0,2%), Lielbritānijā (–0,4%), Beļģijā (–0,5%) un Dānijā (–1,7%).

Ceturkšņa izteiksmē lielākais mājokļu cenu pieaugums ceturtajā ceturksnī fiksēts Slovēnijā (+6,5%), Latvijā (+4,3%) un Maltā (+3,8%). Lietuvā mājokļu cenas palielinājušās par 1%, bet Igaunijā – 2,8%.

Dati nav pieejami par Grieķiju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas