Latvijā mājokļu cenu kāpums pirmajā ceturksnī bijis straujāks nekā ES vidēji

Mājokļu cenas Latvijā šogad pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pirms gada pieaugušas par 9,1%, kas ir straujāks kāpums nekā ES un eirozonā vidēji, liecina ES statistikas biroja Eurostat trešdien, 8.jūlijā, publiskotie dati par 26 bloka dalībvalstīm.

Straujākais mājokļu cenu kāpums gada izteiksmē reģistrēts Luksemburgā (+14%), Slovākijā (+13,1%), Igaunijā (+11,5%). Polijā (+ 11,3%) un Portugālē (+10,3%). Lietuvā mājokļu cenas šajā periodā pieaugušas par 6,2%.

Kopumā mājokļu cenas pirmajā ceturksnī gada izteiksmē pieaugušas visās ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, izņemot Ungārijā, kur tās sarukušas par 3,1%.

ES dalībvalstīs vidēji gada izteiksmē janvārī–martā mājokļu cenas pieauga par 5,5%, bet eirozonā – par 5%. Ceturkšņa izteiksmē mājokļu cenas  ES, vidēji pirmajā ceturksnī palielinājās par 1,2%, bet eirozonā – par 0,9%.

Ceturkšņa izteiksmē lielākais mājokļu cenu pieaugums pirmajā ceturksnī fiksēts Portugālē (+4,9%), Igaunijā (+4,8%), un Slovākijā (+4%), bet cenas samazinājās Maltā (–4,3%), Ungārijā (–1,1%),  Īrijā (–0,8%) un Beļģijā (–0,1%).  Latvijā mājokļu cenas palielinājās par 1,1%,  bet Lietuvā – par 2,6%.

Dati nav pieejami par Grieķiju.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas