Latvijā mazumtirdzniecības kāpums jūnijā bijis lielāks nekā ES un eirozonā vidēji

Mazumtirdzniecības apgrozījums Latvijā šogad jūnijā, salīdzinot ar attiecīgo mēnesi pērn, palielinājies par 5,9%, kas ir straujāks kāpums nekā Eiropas Savienībā un eirozonā vidēji, liecina ES statistikas biroja Eurostat trešdien, 4.augustā, publiskotie dati par 24 bloka dalībvalstīm.

Mazumtirdzniecības apmēra kāpums jūnijā salīdzinājumā ar pagājušā gada sesto mēnesi pieaudzis visās ES valstīs, par kurām pieejami dati, izņemot Luksemburgā, kur tas sarucis par 3,2%. Tikmēr straujākais kāpums fiksēts Bulgārijā (+22,7%), Lietuvā (+15,3%), Slovēnijā (+12,8%) un Igaunijā (+12,2%).

ES valstīs, par kurām pieejami dati, mazumtirdzniecības apgrozījums jūnijā gada griezumā palielinājies kopumā par 5,3%, bet eirozonas valstīs – par 5%.

Tikmēr salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi mazumtirdzniecības apmērs jūnijā ES pieaudzis par 1,2%, bet eirozonā – par 1,5%.

Straujākais pieaugums šajā periodā reģistrēts Īrijā (+9,4%), Vācijā un Latvijā (abās valstīs +4,2%), kā arī Lietuvā (+2%), bet lielākais kritums bijis Maltā (–3%), Austrijā (–2,7%) un Horvātijā (–2,6%). Igaunijā mazumtirdzniecības apmērs pieaudzis par 0,4%.

Dati nav pieejami par Čehiju, Grieķiju un Kipru.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas