Latvija nepievienosies to ES valstu pulkam, kas radīs kopīgu prokuratūru

Tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam lūdz skaidrot, kāpēc Latvija nav starp tām 16 Eiropas Savienības (ES) valstīm, kas veidos kopīgu prokuratūru.

Jau izskanējusi informācija, ka Latvija nepievienosies to ES valstu pulkam, kas radīs kopīgu prokuratūru, lai cīnītos pret pārrobežu noziedzību Eiropas mērogā, lēš politiskā partija.

«Mēs uzskatām, ka ES valstu kopīga sadarbība noziegumu apkarošanā ir augsti prioritāra joma. Šādas prokuratūras izveide kalpos ne tikai par efektīvu līdzekli dažādas krāpniecības novēršanā un apkarošanā, bet arī veicinās ciešāku valstu savstarpējo sadarbību, tādēļ gan ES līmenī, gan individuālu valstu līmenī šāda veida sadarbībai ir pozitīva ietekme,» skaidro partijas Latvijas attīstībai valdes priekšsēdētājs Juris Pūce.

Tāpat Pūce norāda, ka Tieslietu ministrija ir valstī atbildīga par tiesību politikas veidošanu, tādēļ nav saprotams iemesls, kāpēc Latvija nav starp tām valstīm, kas veidos kopīgu Es prokuratūru.

«Latvijas nepievienošanās šādai iecerei ir nepamatots un absurds lēmums. Mēs aicinām tieslietu ministru Dzintaru Rasnaču skaidrot, vai ir novērtēta šī lēmuma negatīvā ietekme un vai ministrs saskata savu personīgo politisko atbildību tajā, ka tiks būtiski ierobežota Latvijas spēja apkarot pārrobežu noziedzību,» norāda partijas Latvijas attīstībai vadītājs.

Ref: 225.000.103.511

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas