Latvijā norisināsies militārās mācības Iron Spear 2022

No 8. līdz 11.maijam Ādažu poligonā notiks NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā vadītās militārās mācības Iron Spear 2022 ar mērķi integrēt Nacionālo bruņoto spēku (NBS) un sabiedroto valstu vienības kopējā uzdevumu izpildē, kā arī pārbaudīt vienību spējas paaugstinātās stresa situācijās.

Mācībās piedalīsies Sauszemes spēku Mehanizētā kājnieku brigāde, NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas Latvijā un Lietuvā. Mācību uzdevumus pildīs tanku un kājnieku kaujas mašīnu apkalpes no Itālijas, Norvēģijas, Latvijas, Polijas, Slovākijas, Spānijas un Vācijas bruņotajiem spēkiem.

Savukārt 11.maijā norisināsies spēka demonstrācija gan dienas gaišajā, gan tumšajā laikā, informē NBS.

Mācību uzdevums ir stiprināt bruņoto spēku vienību mobilitāti, savietojamību un sadarbību.

Kā zināms, 2016.gadā NATO samitā Varšavā NATO valstu un valdību vadītāji apstiprināja vienošanos par daudznacionālo bataljona līmeņa kaujas grupu izvietošanu Baltijas valstīs un Polijā. Kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību. Savukārt 2017.gada 19.jūnijā Ādažu bāzē notika svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido vairāk nekā 1 500 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Islandes, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas