Latvijā notiks starptautiskās militārās mācības Knight Swift 22

No 8. līdz 12.jūnijam, Jēkabpils un Ogres apkārtnē, kā arī Ādažu poligonā notiks iepriekš plānotas starptautiskās militārās mācības Knight Swift 22, kuru laikā iesaistīto vienību štābi veiks plānošanas un vadības vingrinājumus, lai pārbaudītu un pilnveidotu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) savietojamību ar daudznacionālās divīzijas štāba Ziemeļi komandvadības elementiem un sabiedroto valstu vienībām.

Mācību laikā daudznacionālais divīzijas štābs Ziemeļi kopā ar Sauszemes spēku Mehanizēto kājnieku brigādi, Zemessardzes 2.Vidzemes brigādi, Zemessardzes 3.Latgales brigādi, Latvijā dislocēto Dānijas Bruņoto spēku vienību, ASV Bruņoto spēku artilērijas brigādi trenēs un pārbaudīs komandvadības elementus un procedūru savietojamību.

Atšķirībā no citām štābu mācībām, vienības veiks arī apvidus izlūkošanu uz zemes un no gaisa, izmantojot militāros helikopterus.

«Pēc veiksmīga lauka taktiskā vingrinājuma Knight Legion, kurš notika Igaunijas Aizsardzības spēku militāro mācību Hedgehog ietvaros, daudznacionālās divīzijas štābam, komandējot vienības apvidū, attīstība turpinās. Mūsu nākamais vingrinājums Knight Swift turpinās Knight Legion iesākto. Tas būs štāba gatavības vingrinājums Latgalē kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem un Zemessardzes brigādēm, kā arī sabiedrotajiem no ASV. Divīzijas mērķis šajās plānveida mācībās ir pārbaudīt un uzlabot spēju vadīt kaujas operācijas daudznacionālā vidē,» saka NATO daudznacionālā divīzijas štāba Ziemeļi komandieris ģenerālmajors Flemings Matiasens.

2019.gada 8.martā Ādažu bāzē tika atklāts daudznacionālais divīzijas štābs Ziemeļi. Štāba izveides mērķis ir uzlabot Baltijas valstu aizsardzību un stiprināt NATO kolektīvo atturēšanu un aizsardzību, nodrošinot komandvadības elementu Baltijas reģionā. Štāba uzdevumi ir aizsardzības plānošana, militāro mācību un aktivitāšu organizēšana un īstenošana, lai palielinātu iesaistīto valstu savstarpējo savietojamību un spēju kopīgi veikt aizsardzības uzdevumus.

Starptautisko militāro mācību regulārai norisei Latvijā un citās alianses dalībvalstīs, un sabiedroto valstu plašai iesaistei šādās mācībās ir būtiska loma, lai praktiski trenētu un stiprinātu NATO gaisa, sauszemes un jūras spēku, kā arī speciālo operāciju vienību sadarbību stratēģiskā, operacionālā un taktiskā līmenī, demonstrējot NATO kolektīvās aizsardzības spējas un gatavību aizsargāt katru alianses dalībvalsti no visu veidu drošības draudiem, informē NBS.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas