Latvijā oktobrī bijusi augstāka gada inflācija nekā ES un eirozonā vidēji

Latvijā šogad oktobrī bijusi augstāka gada inflācija nekā Eiropas Savienībā (ES) un eirozonā vidēji, liecina piektdien, 15.novembrī, publiskotie ES statistikas biroja Eurostat dati.

Gada inflācija Latvijā oktobrī bijusi 2,2%. Augstāka inflācija pagājušajā mēnesī bijusi Rumānijā (3,2%), Ungārijā (3%), Slovākijā (2,9%), Nīderlandē (2,8%), Čehijā (2,6%) un Polijā (2,3%). Pēc Latvijas seko Zviedrija un Bulgārija (abās valstīs 1,6%), Lielbritānija, Slovēnija un Lietuva (visās valstīs 1,5%), kā arī Malta un Igaunija (abās valstīs 1,4%).

Oktobrī salīdzinājumā ar 2018.gada desmito mēnesi inflācija reģistrēta visās ES dalībvalstīs, izņemot Kiprā, Grieķijā un Portugālē, kur patēriņa cenas gada griezumā saruka attiecīgi par 0,5%, 0,3% un 0,1%. Austrijā gada laikā patēriņa cenas kāpušas par 1%, Somijā, Francijā un Vācijā par 0,9%, Luksemburgā kāpums bijis 0,8%, tālāk seko Horvātija, Īrija un Dānija (visās valstīs 0,6%), kā arī Itālija, Spānija un Beļģija (visās valstīs 0,2%).

ES vidēji gada inflācija oktobrī bijusi 1,1%, bet eirozonā veidojusi 0,7%.

Savukārt salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi – septembri – patēriņa cenas oktobrī gan ES, gan eirozonā pieaugušas par 0,1%.

Latvijā un Lietuvā salīdzinājumā ar septembri patēriņa cenas oktobrī pieaugušas par 0,1%, bet Igaunijā tās mēneša izteiksmē sarukušas par 0,2%. Visaugstākā mēneša inflācija bijusi Spānijā (0,7%), Ungārijā un Nīderlandē (abās valstīs 0,6%), kā arī Čehijā un Dānijā (abās valstīs 0,5%), bet augstākā mēneša deflācija fiksēta Maltā (–1,4%), kā arī Portugālē un Kiprā (abās valstīs –0,4%). 

Mēneša izteiksmē patēriņa cenas stabilas saglabājušās Luksemburgā.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas