Latvija pauž gatavību dalīties pieredzē ar Āfrikas valstīm digitālo tehnoloģiju jomā

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica

«Latvija ir viens no līderiem digitālo pakalpojumu pieejamībā. Latvijas mērķis ir kļūt par vadošo reģionālo platformu inovācijām un tehnoloģijām,» tā Augsta līmeņa forumā par Eiropas Savienības (ES) – Āfrikas sadarbību, kas norisinājās Vīnē, Austrijā, norādījusi Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica.

«Balstoties uz mūsu pieredzi un izcilību digitālajos pakalpojumos un digitālajā ekonomikā, mēs esam gatavi veidot partnerības ar Āfrikas valstīm, lai sniegtu jaunas iespējas iedzīvotājiem un uzņēmējdarbībai. Mēs esam gatavi dalīties savā pieredzē ar Āfrikas valstīm, lai veicinātu sabiedrības veidošanos, kas gūst labumu no digitālo tehnoloģiju potenciāla,» parlamentārā sekretāre skaidrojusi klātesošajiem.

Jaunas tehnoloģijas var nodrošināt jaunas iespējas, veidojot iekļaujošas sabiedrības, kas rūpējas par dzimumu vienlīdzību un vienlīdzīgu tiesību un iespēju nodrošināšanu meitenēm un sievietēm, uzsvērusi Kalniņa-Lukaševica.

Latvija atbalsta Eiropas Komisijas iniciatīvu par Āfrikas – Eiropas Aliansi ilgtspējīgām investīcijām un darba vietu radīšanai, paudusi parlamentārā sekretāre. Latvija ir ieinteresēta dot savu artavu Āfrikas un Eiropas sadarbības padziļināšanā ar mērķi stiprināt mieru, drošību un ilgtspējīgu attīstību.

Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Kalniņa-Lukaševica 17. un 18.decembrī piedalījās Austrijas prezidentūras Eiropas Savienības Padomē rīkotajā Augsta līmeņa forumā par ESĀfrikas sadarbību. Foruma mērķis ir padziļināt ESĀfrikas partnerību tehnoloģiju apmaiņas un tirdzniecības jomā, lai radītu nodarbinātības iespējas un sasniegtu ilgtspējīgas attīstības mērķus, BNN informē Ārlietu ministrija.

Forums bija iespēja Eiropas un Āfrikas valstu delegāciju vadītājiem apmainīties ar viedokļiem par labklājības un konkurētspējas veicināšanu. Delegāciju vadītāji tika aicināti dalīties ar savu redzējumu par pašreizējo un turpmāko Āfrikas un Eiropas sadarbību inovācijas un digitalizācijas jomā.

Parlamentāro sekretāri vizītē pavadīja Latvijas informācijas un komunikāciju tehnoloģiju nozares uzņēmēju delegācija, kas vēlas paplašināt savu preču un pakalpojumu eksportu uz Āfrikas valstīm. Latvijas uzņēmēji jau šobrīd eksportē uz Āfriku Latvijā izstrādātos digitālos risinājumus, piemēram, drošības un elektroniskās identitātes, GPS navigācijas un personāla pārvaldīšanas sistēmas, kā arī bezvadu tīklu, kas darbojas jebkuros apstākļos.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas