bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Ceturtdiena 20.02.2020 | Vārda dienas: Smuidra, Smuidris, Vitauts
LatviaLatvija

Latvijā pieaudzis bezdarba līmenis

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Reģistrētā bezdarba līmenis Latvijā šā gada janvāra beigās bija 10,9% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaita (mēnesi iepriekš – 10,5%).

Kā jau iepriekš prognozēja Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA), janvārī reģistrētā bezdarba līmenis nebūtiski, bet tomēr nedaudz palielinājies – par 0,4% punktiem jeb 3 436 cilvēkiem. NVA uzskaitē janvāra sākumā bija 104 052, bet janvāra beigās – 107 488 bezdarbnieki.

Pēdējo sešu gadu laikā bezdarba līmenis nemainīgi ik gadu palielinās ziemas mēnešos, bet pavasarī – līdz ar sezonas darbu atklāšanu – sāk rukt. Lai arī bezdarbs gada sākumā nedaudz palielinājies, tomēr darba tirgū vērojama dinamika un mērens pieprasījums, norāda NVA.

2013.gada janvārī bezdarbnieka statusu ieguva 13 314 personas. Gandrīz četri tūkstoši (3 981 bezdarbnieks) iekārtojās pastāvīgā darbā un par to informēja NVA. Savukārt 4 969 cilvēki zaudēja bezdarbnieka statusu noteikto pienākumu nepildīšanas dēļ. Pavisam bezdarbnieka statusu janvārī zaudēja 10 tūkstoši cilvēku.

Tajā pašā laikā šī gada janvārī NVA pieteiktas 3 669 brīvas darba vietas un aģentūras bezmaksas CV/Vakanču portālā darba devēji vēl pieteikuši 3 190 vakances, kas pieejamas ikvienam darba meklētājam NVA mājas lapā. Aģentūrā pieteikto darba vietu skaits mēneša laikā palielinājies par gandrīz 500 vakancēm, salīdzinot ar iepriekšējo mēnesi.

Zemākais bezdarba līmenis reģistrēts Rīgas reģionā – 7%, augstākais bezdarba līmenis bija Latgales reģionā – 21,5%. Kurzemes reģionā bezdarba līmenis janvārī bija 12,2%, Zemgales reģionā – 12,1% un Vidzemes reģionā – 13,3%.

Valsts lielākajās pilsētās bezdarba līmenis janvārī bija: Rīgā – 6,5%, Jelgavā – 8%, Valmierā – 8,1%, Ventspilī – 9,1%, Liepājā un Jūrmalā – 10,3%, Daugavpilī – 11,1%, Jēkabpilī – 15,6%, Rēzeknē – 20%.

NVA darba tirgus prognozēšanas eksperti norāda, ka reģistrētā bezdarba pieaugumu ietekmēja sezonalitāte darba tirgū. «Analizējot bezdarbnieku skaita palielināšanos, jāsecina, ka vislielākā ietekme bezdarbnieku skaita palielināšanās ir būvniecības un ceļu būves nozarēm. Tā janvārī 14% no visām personām (1400), kas ir zaudējušas darbu, pārstāv minētās nozares (salīdzinājumam – 2012.gada augustā – 9% (517 personas)). Tāpat ir palielinājies personu skaits, kas ir zaudējušas darbu un kā pēdējo nodarbošanos norāda ar auto pārvadājumiem saistītās profesijas. Jānorāda, ka minētajās nozarēs vienmēr ir vērojama spēcīga sezonāla ietekme – ziemas periodā vērojams nodarbinātības kritums,» uzsver NVA Finanšu un attīstības departamenta direktora vietnieks – Attīstības nodaļas vadītājs Egīls Vidžups.

Tāpat statistikas dati liecina, ka bezdarba pieaugums daļēji ir saistāms arī ar izmaiņām likumdošanā. No šā gada 1.janvāra bezdarbnieka pabalsta saņemšanas ilgums Latvijā nav atkarīgs no cilvēka apdrošināšanas stāža, bet pabalsta izmaksas ilgums tiek pagarināts līdz deviņiem mēnešiem. Tāpēc daļa personu, kas zaudēja darbu 2012.gada novembrī vai decembrī, nedevās reģistrēties uz NVA par bezdarbniekiem, bet sagaidīja 2013.gada sākumu. To parāda gan reģistrēto bezdarbnieku kritums pērn decembrī, gan informācija par darba zaudēšanas datumu. Cilvēki atlika reģistrēšanos uz janvāri, lai būtu iespēja ilgāku laiku saņemt pabalstu, ja neizdodas atrast darbu.

Tajā pašā laikā NVA organizētajos aktīvajos nodarbinātības pasākumos janvārī piedalījās vairāk nekā 27 tūkstoši bezdarbnieku. Savukārt karjeras konsultācijas janvārī saņēma 5 065 personas, no tām 4 662 bezdarbnieki un darba meklētāji.

BNN jau vēstīja, ka saskaņā ar NVA un VID datiem pērn darbā iekārtojās 83 219 reģistrētie bezdarbnieki.

102.000.102.3784


Pievienot komentāru

ANO: Klimata pārmaiņas apdraud bērnu nākotni visās valstīs

Neviena valsts pasaulē nedara gana, lai pasargātu tās bērnus no klimata pārmaiņu ietekmes – ar šādu skarbu secinājumu nākts klajā pētījumā, ko kopīgi veidojušas ANO organizācijas Pasaules Veselības organizācija, Apvienoto Nāciju Starptautiskais Bērnu fonds un medicīnas žurnāls The Lancet, vēsta DW.

Plāno paredzēt bargākus sodus par smēķēšanas ierobežojumu pārkāpumiem

Par likuma prasībām neatbilstošu telpu ierādīšanu smēķēšanai juridiskajām personām varētu palielināt sodu no 1 000 līdz 2 500 eiro līdzšinējo 210 līdz 350 eiro vietā.

Igaunijā vēja ģeneratoru parka zemi pārdod par 51,4 miljoniem eiro

Igauņu energokoncerns Eesti Energia sīvā izsolē uzvarējis cīņā par vēja ģeneratoru parka zemes gabalu, nosaucot augstāko cenu 51,5 miljonus eiro, ziņo ERR.

Saeimas komisija atbalsta lēmumu atteikties no atturēšanās iespējas balsojumos

«Šāda kārtība maldina sabiedrību par deputāta patieso nostāju pret balsojamo priekšlikumu» grozījumu nepieciešamību pamatoja Kaimiņš.

Putins atsakās no kaimiņvalstu destabilizēšanas polittehnologa Surkova

Krievijas prezidents Vladimirs Putins ir atbrīvojis no amata savu palīgu Vladislavu Surkovu, kurš vadījis Kremļa sadarbību ar Maskavas atbalstīto separātistu reģioniem Gruzijā un Ukrainā, vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.

Citskovskis: Trīs gadu laikā valsts pārvaldes štats samazināts par 3 000 cilvēku

2017.gadā valdībā apstiprinātais valsts pārvaldes reformu plāns paredzēja tuvāko gadu laikā valsts pārvaldes štatu samazināt par 6%. 

Eiropas Centrālā banka anulē AS PNB Banka licenci

FKTK pērn 12.septembrī iesniedza šādu priekšlikumu ECB izskatīšanai, ņemot vērā  Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas 12.septembra lēmumu pasludināt PNB Banku par maksātnespējīgu.

Latvijā janvārī par 5% vairāk jaundzimušo nekā pērn

Pēdējos četrus gadus dzimstība samazinās, tomēr gada ietvaros ir atsevišķi mēneši, kad dzimušie reģistrēti vairāk. 2020.gada janvārī reģistrēti 1,6 tūkstoši  jaundzimušo, kas ir par 5% vairāk nekā pagājušā gada attiecīgajā mēnesī.

Spānijas valdība apstiprina digitālo pakalpojumu nodokli

Eiropas valstīm meklējot iespējas, kā gūt ieņēmumus no interneta lieluzņēmumu veiksmīgā biznesa, Spānijas valdība ir apstiprinājusi digitālo pakalpojumu nodokli, kas var attiekties uz tādiem milžiem kā Facebook un Google, raksta portāls The Guardian.

Pērn labklājības nozarē likvidētas 133 darba vietas

Pēc divu VSAC administrāciju apvienošanas piecu centru vietā būs četri – Rīga, Kurzeme, Zemgale un Latgale, kā arī samazināsies darbinieku skaits.

Saeimā visai lielā vienprātībā virzās uz lēnāku akcīzes likmes kāpumu alkoholam

Savukārt alum akcīzes nodoklis par katru absolūtā spirta tilpumprocentu par 100 litriem augs nedaudz straujāk nekā iepriekš paredzēts – nevis no 7,4 eiro uz 8,1 eiro par 100 litriem, bet gan no 7,4 eiro līdz 8,2 eiro.

Igaunijas policija narkotikās atrod žurku indi un veļas pulveri

Igaunijā policija informējusi, ka narkotikās ir atrastas vielas, kā, piemēram, žurku inde un veļas pulveris, kas cilvēka veselībai var būt bīstamākas par pašām narkotikām, vēsta ERR.

SPRK: Būtiski samazinājies sūdzību skaits ūdenssaimniecības nozarē

Izskatot saņemtās sūdzības, SPRK ir secinājis, ka astoņas no 12 nav bijušas SPRK kompetencē, savukārt četras – izteiktas nepamatoti.

Latvijai nepieciešami teju 300 miljoni Rail Baltica īstenošanai

Latvijai  nepieciešamais finansējums Rail Baltica projekta īstenošanai ir 297 620 500 eiro apmērā.

Ukrainā saasinās karadarbība; EDSO aicina apturēt uguni

Ukrainas austrumos šonedēļ pastiprinājusies karadarbība. Kaujā laupītas dzīvības četriem separātistu kaujiniekiem un vienam ukraiņu karavīram, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Diennakts laikā dzēsti trīs kūlas ugunsgrēki

Jēkabpilī sausā zāle dega 1000 m2 platībā,  Jelgavā – 300 m2, savukārt Dobelē – 600 m2 platībā. 

Kariņš: Kliedzoši, ka tik ilgi bija jāgaida pirmās instances tiesas spriedums Maxima traģēdijas lietā

Tas ir kliedzoši, ka līdz pirmās instances tiesas spriedumam Maxima traģēdijas lietā bija jāgaida vairāk nekā seši gadi kopš pašas traģēdijas.

No amata atsauc Piejūras slimnīcas valdes locekli Eviju Siliņu

Pārbaudē konstatēts, ka slimnīcas valdes sēdēs ir apstiprināts amatu apmaksas saraksts un šajā sarakstā ir iekļauti arī amati, kurus pilda un par kuriem atlīdzību saņem valdes locekle Siliņa – bērnu psihiatrs un psihiatrs dežūrārsts.

Komisija trešajā lasījumā atbalsta izmaiņas ģenerālprokurora izraudzīšanas kārtībā

Rosinātās izmaiņas paredz paplašināt ģenerālprokurora amata kandidātu loku, nosakot, ka par ģenerālprokurora amata kandidātu turpmāk varētu kļūt arī 40 gadus sasniegusi persona, kurai ir 15 gadu darba stāžs tiesneša vai prokurora amatā.

Lielbritānija pēc Brexit nevēlas dot vīzas nekvalificētiem eiropiešiem

Lielbritānijas valdība ir nākusi klajā ar tās imigrācijas plānu attiecībā uz laiku pēc valsts pilnīgas izstāšanās no Eiropas Savienības. Tas paredz nepiešķirt vīzas nekvalificētam darbspēkam, ziņo raidorganizācija BBC.

Rīgas satiksmes jaunajai valdei vēl nav skaidrības par potenciālo līguma laušanu ar Rīgas karti

«Esam pasūtījuši finanšu izvērtējumu un pieņemu, ka martā vai aprīlī varēsim ar to iepazīstināt,» stāstīja Innusa, skaidrojot, ka pašreiz pietrūkst informācijas, lai izvērtētu tālāko rīcību un ir jāsaprot, kāds lēmums būtu finansiāli izdevīgāks.

Kijevā atklāj piemiņas vietu Irānā notriektās lidmašīnas upuriem

Kijevas Borispiļas starptautiskajā lidostā atklāts memoriāls, lai pieminētu janvārī notikušo Ukrainas pasažieru lidmašīnas notriekšanu Irānā, vēsta ASV medijs Radio Brīvā Eiropa.

Valdība pārņem Nacionālās operas ēku

Valdība lēma Latvijas Nacionālās operas un baleta ēku bez atlīdzības pārņemt valsts īpašumā un nodot Kultūras ministrijas valdījumā.

Bildēs: Vētra Lielbritānijā atnes pēdējo gadu smagākos ziemas plūdus

Vētra Deniss Lielbritānijā atnesusi smagākos plūdus pēdējo gadu laikā. Vētras nestās lietavas skārušas plašus valsts reģionus, tā vēsta britu ziņu portāls The Guardian.

Par netiklām darbībām ar mazgadīgo Rīgā aizturēts vīrietis; policija lūdz atsaukties cietušos

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Latgales iecirkņa kriminālpolicija 15.februārī Rīgā aizturēja 1976.gadā dzimušu vīrieti par netiklu darbību veikšanu ar mazgadīgu bērnu.

Top 5 Video


    Do NOT follow this link or you will be banned from the site!