Latvijā pieaug interese par hokeju, īpaši meiteņu vidū

Ziemas sporta preču inventāra pārdošanas apjomi kāpuši par 80%, salīdzinot ar aizvadītās sezonas rādītājiem, liecina interneta veikala 220.lv apkopotā informācija. Līdzīgi kā citviet pasaulē, arī Latvijā straujākais pieprasījuma kāpums ir novērots hokeja inventāram, tāpēc 220.lv sadarbībā ar Jelgavas Ledus sporta skolas eksperti Irēnu Rutku skaidro, kāds inventārs nepieciešams hokeja treniņiem. Eksperte arī atklāj, ka hokejs strauji kļūst populārs meiteņu vidū.

Pirktākās ziemas kategorijas preces ir saistītas ar ziemas sporta entuziastu drošību – slēpošanas aizsargi, slēpošanas brilles, slēpošanas ķiveres. Tomēr, kā skaidro 220.lv izpilddirektors Raimondas Žilēnas, vislielākais pieprasījums ir hokeja preču kategorijai. «Šogad nolēmām ziemas sporta preču kategoriju papildināt ar jaunām precēm, un mūsu klienti to ir izmantojuši. Hokeja inventāra pārdošanas apjoms ir audzis vairākas reizes.»

Inventāra izvēle; minimālais aprīkojums

Hokejs prasa daudz aprīkojuma. Lielāko daļu var iegādāties par saprātīgām izmaksām, tomēr jāatceras, ka būs nepieciešams arī daudz vietas, lai inventāru uzglabātu un transportētu. Kā stāsta Jelgavas Ledus sporta skolas pārstāve Irēna Rutka, iegādājoties jaunu hokeja inventāru, liela nozīme ir ne tikai zīmolam, bet arī kvalitātei un bērna komfortam.

Eksperte atgādina, ka minimālajā aprīkojumā ietilpst: kājsargi, elkoņsargi, ķivere (maziem bērniem ar režģi priekšā), kakla sargs (arī domāts maziem bērniem, bet var iztikt ar nosacījumu, ka vietā, kur bērns vēlas slidot, vienlaicīgi neslido 20 un vairāk citi bērni), un, ja var atļauties – hokeja cimdi, ja nē, tad ziemas cimdi.

Vecākus bieži uztrauc pareizā izmēra piemeklēšana, jo, domājot par nākotni, gribas iegādāties nedaudz lielāku izmēru, lai derētu arī nākamajā sezonā. Rutka no pieredzes gan stāsta, ka vecāki savstarpēji kooperējas un mainās ar aprīkojumu, kas ļauj atrisināt ātri augošam bērnam vajadzību pēc jauna ekipējuma ik sezonu.

Augošā hokeja popularitāte meiteņu vidū

Hokejs vienmēr ir bijis pieprasīts sporta veids visā pasaulē. Ja kādreiz tā bija izteikta puišu nodarbe, tad tagad tas strauju popularitāti iegūst arī meiteņu vidū, un arī meitenes piecu gadu vecumā sāk savus pirmos treniņus. Sporta preču zīmoli reaģē uz šo tendenci un arvien biežāk inventārā parādās rozā toņi, norāda 220.lv. Piemēram, hokejistes var izvēlēties rozā slidas.

Sieviešu hokejs ir viens no visstraujāk augošajiem sporta veidiem pasaulē. Tam piekrīt arī Latvijas sieviešu hokeja izlases uzbrucēja Kitija Voitkeviča, kura jau 11 gadus profesionāli trenējas hokejā. Runājot par stereotipiem, ka hokejs nav domāts meitenēm, jo ir pārāk agresīvs, hokejiste nepiekrīt: «Sieviešu hokejā netiek pielietoti spēka paņēmieni, kas varētu sagādāt tik bīstamas traumas kā vīriešu hokejā. Viens no iemesliem, kāpēc hokejs ir piemērots meitenēm, ir, lai uzlabotu savu fizisko formu un attīstītu taktisko domāšanu. Hokejs ir aizraujošs sporta veids un nav jābaidās, ka tas varētu «sabojāt» sievišķīgumu.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas