Latvijā pieaugusi preses brīvība, kamēr pārējā Baltijā – samazinājusies

Pasaulē 2015.gadā samazinājusies preses brīvība, it īpaši situācija pasliktinājusies Latīņamerikā, trešdien, 20.aprīlī, savā ikgadējā ziņojumā Pasaules preses brīvības indekss norādījusi starptautiskā preses un vārda brīvības organizācija Reportieri bez robežām (RSF).

Latvija organizācijas ziņojumā par 180 valstīm ierindota 24.vietā, Lietuva 35.vietā, bet Igaunija – 14.vietā.

Tādējādi salīdzinājumā ar pagājušo gadu situācija Latvijā atkal uzlabojusies un tā pakāpusies par četrām pozīcijām, kamēr Lietuva un Igaunija abas noslīdējušas par četrām pozīcijām.

Kā pavēstīja RSF ģenerālsekretārs Kristofs Deluārs, situācija pasliktinājusies visās pasaules daļās, īpašu satraukumu izraisa Latīņamerika.

«Visi rādītāji pasliktinājušies. Daudzas varas cenšas atgūt kontroli pār savām valstīm, baidoties no pārāk atklātām sabiedriskajām debatēm,» sacīja Deluārs. «Šodien varai ir arvien vieglāk vērsties pie sabiedrības tieši ar jaunu tehnoloģiju palīdzību un tāpēc ir augstāka vardarbības pakāpe pret tiem, kuri pasniedz neatkarīgu informāciju.»

«Mēs ieejam jaunā propagandas ērā, kurā jaunas tehnoloģijas ļauj lēti izplatīt savu komunikāciju, savu informāciju. No otras puses, tie ir žurnālisti, kas tam traucē,» norādīja Deluārs.

Kā norādīts ziņojumā, situācija ir īpaši slikta Latīņamerikā, kur galvenie šķēršļi preses brīvībā ir «institucionālā vardarbība» Venecuēlā un Ekvadorā, organizētā noziedzība Hondurasā, nesodāmība Kolumbijā, korupcija Brazīlijā un mediju koncentrācija Argentīnā.

Pēdējās vietas starp 180 apskatītajām valstīm ieņem Ķīna (176), Sīrija (177), Turkmenistāna (178), Ziemeļkoreja (179) un pēdējā 180.vietā atrodas Eritreja.

Somija sesto gadu pēc kārtas saglabājusi pirmo vietu, tai seko Nīderlande un Norvēģija.

Ref: 102.000.102.12471

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas