Latvijā pirmajā ceturksnī bijis straujāks IKP kritums nekā ES vidēji

Latvijā šogad pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada bijis straujāks iekšzemes kopprodukta (IKP) kritums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina otrdien, 18.maijā, publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat ātrā novērtējuma dati, kas apkopoti par 20 bloka zemēm.

Pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem, Latvijas IKP pirmajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn samazinājies par 2,1%.

Straujākais ekonomikas kritums pirmajā ceturksnī fiksēts Portugālē (–5,4%), Spānijā (–4,3%), Vācijā (–3%) un Austrijā (–2,7%).

Vismazākais kritums bijis Zviedrijā (–0,2%), Rumānijā IKP saglabājies nemainīgs, bet kāpums fiksēts vien Francijā (+1,5%), Lietuvā (+1%) un Slovākijā (+0,5%).

ES vidēji IKP pirmajā ceturksnī, salīdzot ar tādu pašu periodu pirms gada, samazinājies par 1,7%, bet eirozonā – par 1,8%.

Tikmēr ceturkšņa salīdzinājumā ekonomikas izaugsme pirmajā ceturksnī fiksēta 11 ES dalībvalstīs, par kurām pieejami dati, bet straujākā tā bijusi Rumānijā (+2,8%), Bulgārijā (+2,5%), Kiprā (+2%), Ungārijā (+1,9%) un Lietuvā (+1,8%). Straujākais kritums reģistrēts Portugālē (–3,3%), Latvijā (–2,6%) un Slovākijā (–1,8%).

Salīdzinājumā ar pērnā gada ceturto ceturksni IKP ES saruka par 0,4%, bet eirozonā – par 0,6%.

Dati par Grieķiju, Horvātiju, Igauniju, Īriju, Luksemburgu, Maltu un Slovēniju nav pieejami. Gada izteiksmē aprēķinam par Nīderlandi izmantoti pēc darba dienām pielāgoti dati.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas