Latvijā sola samazināt ēnu ekonomiku būvniecībā līdz 20%

Arvils Ašeradens

Latvijā ēnu ekonomikas īpatsvaru būvniecībā plānots samazināt līdz 15-20%, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam Rīta Panorāma norāda Ministru prezidenta biedrs, ekonomikas ministrs Arvils Ašeradens.

Viņš pauž, ka Ekonomikas ministrija šobrīd aktīvi strādā, lai rastu risinājumus ēnu ekonomikas īpatsvara samazināšanai būvniecībā. «Mums ir ļoti ambiciozi mērķi šeit,» teic Ašeradens, piebilstot, ka šobrīd, pēc pētījumu datiem, ēnu ekonomikas īpatsvars būvniecībā ir apmēram 40-50%, bet mērķis ir šo līmeni samazināt līdz 15-20%.

Pēc Ašeradena sacītā, viens no būtiskākajiem risinājumiem ēnu ekonomikas mazināšanai minētajā nozarē būs reversā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) ieviešana. Taču vienlaikus tiek strādāts arī pie elektronisko darba laika uzskaites karšu ieviešanas un tiek diskutēts par minimālās algas noteikšanu būvniecībā.

Tāpat ministrs atzina, ka būvniecības sektors ļoti aktīvi iesaistās ēnu ekonomikas īpatsvars mazināšanā.

Biedrības Business Against Shadow Economy (BASE) un Rīgas ekonomikas augstskolas (SSE Riga) pērn prezentētai pētījums liecina, ka ēnu ekonomikas īpatsvars būvniecības nozarē Latvijā ir augstākais starp Baltijas valstim – atbilstoši pētījuma datiem ēnu ekonomikas īpatsvars būvniecības nozarē Latvijā 2015.gadā bija 40%, Igaunijā – 21,6%, bet Lietuvā – 20,1%.

Savukārt jaunākie dati par ēnu ekonomikas īpatsvaru būvniecībā 2016.gadā tiks prezentēti nākamnedēļ, 18.maijā.

Ref:224.000.103.1154

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas