Latvijā preču un pakalpojumu cenu līmenis pērn bijis 79% no ES vidējā

Patēriņa preču un pakalpojumu cenu līmenis Latvijā pērn bijis 79% no ES vidējā, liecina ES statistikas pārvaldes Eurostat jaunākie dati.

Zemāks cenu līmenis nekā Latvijā reģistrēts Bulgārijā (53% no ES vidējā), Rumānijā (55%), Polijā (60%), Ungārijā (65%), Lietuvā (70%), Horvātijā (71%) un Čehijā (75%).

Nedaudz augstākas patēriņa preču un pakalpojumu cenas nekā Latvijā pērn bijušas Slovākijā (81%), Igaunijā (85%), Grieķijā un Maltā (abās valstīs 87%), kā arī Slovēnijā un Portugālē (88%).

Savukārt visaugstākais patēriņa preču un pakalpojumu cenu līmenis reģistrēts Dānijā (141%), Īrijā (134%), Luksemburgā (131%), Somijā (127%) un Zviedrijā (121%).

Salīdzinājumā ar ES vidējo līmeni, kas tiek pieņemts kā 100%, viszemākās cenas Latvijā pērn bijušas restorānu un viesnīcu segmentā – 87% no ES vidējā līmeņa. Lietuvā šis rādītājs bijis 70%, bet Igaunijā 95%.

Alkohola un tabakas grupā Latvijā pērn bijušas otras augstākās cenas Baltijas valstīs – 92% no ES vidējā līmeņa. Igaunijā šis līmenis bija 99%, bet Lietuvā – 83%.

Pārtikas un bezalkoholisko dzērienu kategorijā Latvijā pērn cenu līmenis arī bija otrs augstākais Baltijas valstīs – 94% no ES vidējā. Šāds pats cenu līmenis bijis arī Spānijā. Lietuvā tas bija 82%, bet Igaunijā – tāpat kā Horvātijā, Slovākijā un Slovēnijā – 96%.

Personīgā transporta aprīkojuma segmentā Latvijā pērn bijušas augstākās cenas Baltijas valstīs – 89% no ES vidējā līmeņa. Igaunijā – tāpat kā Čehijā un Rumānijā – šis līmenis bija 86%, bet Lietuvā, kā arī Slovēnijā – 88%.

Preču kategorijas, kurās pērn cenas mūsu valstī bija virs ES vidējā līmeņa, bija patēriņa elektronikas preces un apģērbi. Patēriņa elektronikas preču kategorijā Latvijā pagājušajā gadā cenu līmenis bijis augstākais Baltijas valstīs – 101% no ES vidējā. Šāds cenu līmenis fiksēts arī Spānijā. Igaunijā tas bija 99%, bet Lietuvā – tāpat kā Slovākijā – tas bija 97%.

Savukārt apģērbu grupā cenas Latvijā – tāpat kā Īrijā – sasniedza 104% no ES vidējā līmeņa. Lietuvā – tāpat kā Slovākijā – tas bija 102%, bet Igaunijā – 110%.

 

 

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas