Latvijā radīta lietotne, kas ļauj «izkratīt sirdi»

Darbību uzsākusi Latvijā radīta mobilā lietotne Dia.lv, kas palīdz cilvēkiem pārvarēt ikdienas grūtības, piedāvājot aktīvās klausīšanās pakalpojumus, – tā ļauj «izkratīt sirdi» un saņemt atbalstu tiem, kam tas nepieciešams.

Kopš pandēmijas sākuma strauji aktualizējies jautājums par sabiedrības garīgo veselību.

Vairāk nekā puse (52,8%) Latvijas iedzīvotāju vecumā no 16 gadiem uzskata, ka Covid-19 krīze negatīvi ietekmējusi viņu garīgo veselību, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) 2021.gada iedzīvotāju aptaujas par ienākumiem un dzīves apstākļiem provizoriskie dati.

Lai palīdzētu risināt šo problēmu, Latvijā izstrādāta lietotne, kas nodrošina iespēju tikt uzklausītam ikvienam, kam tas nepieciešams, sniedzot emocionālu atbalstu un sapratni.

Kā stāsta lietotnes izstrādātāju pārstāvis Mārtiņš Īviņš, tā radīta 2021.gada laikā.

«Nepieciešamību pēc šādas mobilās aplikācijas, kas spēj pildīt emocionāla atbalsta funkciju iepriekš savā dzīvē izjutuši vairāki no mūsu komandas pārstāvjiem, atzīstot, ka kādā no dzīves posmiem tā būtu bijusi ļoti noderīga. Redzot, kā pandēmija ietekmē cilvēkus – rada bailes, neziņu, šķelšanos –, sapratām, ka šis ir īstais laiks, kad aktualizēt un īstenot ideju par šo lietotni,» papildina Īviņš.

Mobilā lietotne ir viegli izmantojama – pēc lejupielādes Google Play vai iOS App Store nepieciešams izveidot savu profilu. Tiklīdz tas ir izdarīts, katrs lietotājs saņem 30 bezmaksas sarunas minūtes.

Lai sāktu sarunu, jāizvēlas tēma, kā arī iespējams izvēlēties savu uzklausītāju, un saruna var sākties!

Aplikācija piemērota plašam sabiedrības lokam – tajā iespējams apspriest tādas tēmas kā skola, ģimene, attiecības, darbs, draugi, sēras, reliģija un vispārīgas tēmas, kas ļauj apspriest visu, ko sirds kāro.

Mobilo lietotni izstrādājis Latvijā bāzētais uzņēmums Catsy Cat Studio, tās izstrāde ilgusi aptuveni gadu.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas