Latvijā ražotājcenas kāpušas koka izstrādājumu ražošanas dēļ

Šī gada septembrī, salīdzinot ar augustu, ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā palielinājies par 0,3%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) dati.

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis pieauga par 0,3%, eksportētajai produkcijai – par 0,4%.

Eksportam uz eirozonas valstīm ražotāju cenu līmenis samazinājās par 0,3%, bet eksportam uz ārpus eirozonas valstīm pieauga par 1%.

Paaugstinoša ietekme bija cenu pieaugumam koksnes, koka un korķa izstrādājumu ražošanā, izņemot mēbeles, kā arī elektroenerģijas ražošanā. Pazeminoša ietekme bija cenu samazinājumam datoru, elektronisko un optisko iekārtu ražošanā.

Šī gada septembrī, salīdzinot ar 2019.gada septembri, vidējais ražotāju cenu līmenis Latvijas rūpniecībā ir samazinājies par 2,1%. 

Vietējā tirgū realizētajai produkcijai cenu līmenis ir samazinājies par 3,2%, eksportētajai produkcijai – par 1%. Eksportam uz eirozonas valstīm cenas samazinājušās par 1,1%, eksportam uz ārpus eirozonas valstīm – par 1%.

Būtiskākā ietekme bija cenu samazinājumam elektroenerģijā, gāzes apgādē, siltumapgādē un gaisa kondicionēšanā. Paaugstinoša ietekme bija iekārtu un ierīču remonta un uzstādīšanas cenu kāpumam.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas