Latvijā ražotas auzu pārslas eksportēs uz Āfriku

Latvijas graudu pārstrādātājs AS Rīgas Dzirnavnieks paplašinājis eksportu uz Āfriku, nosūtot pirmo produkcijas konteineru uz Keniju. Uz šo valsti tiek eksportētas uzņēmumā ražotās auzu pārslas.

Kopš pērnā gada uzņēmums mērķtiecīgi paplašina eksportu, apgūstot jaunus produkcijas noieta tirgus. Šajā laikā uzsākts eksports uz Itāliju, Ķīnu, Apvienotajiem Arābu emirātiem un tagad arī uz Keniju, portālu BNN informē uzņēmums.

«Neskaidrība ar Krievijas tirgu liek mums meklēt alternatīvus eksporta reģionus, un mums tas izdodas. Kenija ir pirmā valsts Āfrikā, uz kuru uzņēmums uzsācis eksportu. Mēs saskatām pietiekami lielu potenciālu mūsu produktiem šajā reģionā, kur kopumā ir ļoti augsts graudaugu un to produktu imports klimatisko apstākļu dēļ, kas nav piemēroti labības audzēšanai,» stāsta uzņēmuma valdes loceklis Žilvinas Pakeltis.

Ņemot vērā ģeopolitisko notikumu neprognozējamību un ekonomiskās krīzes attīstību Krievijā, pērn Rīgas Dzirnavnieks nolēma vairāk koncentrēt spēkus jaunu produkcijas tirgu apgūšanai un eksporta diferencēšanai, tādā veidā samazinot riskus un izvēloties stabilākus ārvalstu tirgus.

2014.gadā uzņēmums uzsāka eksportu uz vairākām valstīm – Herkuless bioloģisko produktu eksportu uz Itāliju un miltu eksportu uz Tuvo Austrumu Reģionu valsti – Apvienotajiem Arābu Emirātiem (AAE). Šogad veikta Herkuless biezputru piegāde uz Honkongu.

Ref: 102.000.102.9927

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas