Latvijā rūpniecības produkcijas apmēra kritums janvārī bijis straujāks nekā ES vidēji

Rūpniecības produkcijas izlaide Latvijā šogad janvārī salīdzinājumā ar attiecīgo laika periodu pērn samazinājusies par 4,5%, kas ir straujāks kritums nekā ES vidēji, liecina ES statistikas biroja Eurostat ceturtdien, 12.martā, publiskotie dati par 21 bloka dalībvalsti.

No ES dalībvalstīm, par kurām ir pieejami dati, straujākais kritums bijis Luksemburgā (–9,2%), Horvātijā (–5,5%) un Latvijā. Mūsu valstij seko Lietuva (–4%) un Vācija (–3%).

Rūpniecības produkcijas izlaide janvārī salīdzinājumā ar 2019.gada pirmo mēnesi pieaugusi Zviedrijā un Slovākijā (abās valstīs +0,5%), Īrijā (+1,3%), Portugālē (+2,4%), Ungārijā (+2,7%), Polijā (+3,4%) un Maltā (+8,1%).

Mēneša laikā straujākais rūpniecības produkcijas izlaides samazinājums janvārī bijis Dānijā (–2,1%), Latvijā (–1,9%) un Lietuvā (–1,8%), bet lielākais pieaugums reģistrēts Īrijā (+5,7%), Ungārijā (+4,6%) un Slovākijā (+4,5%).

ES dalībvalstīs kopumā janvārī salīdzinājumā ar šo pašu mēnesi 2019.gadā rūpniecības produkcijas izlaide samazinājusies par 1,6%, bet eirozonā – par 1,9%. Mēneša laikā rūpnieciskā ražošana ES pieaugusi par 1,8%, bet eirozonā – par 2,3%.

Gan mēneša, gan gada dati nav pieejami par Austriju, Beļģiju, Čehiju, Igauniju, Kipru, Slovēniju un Lielbritāniju.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas