Latvijā sākas Baltijas valstu kuģu eskadras mācības

Turpmākās divas nedēļas – no pirmdienas, 18.aprīļa, līdz 29.aprīlim – notiks Baltijas valstu kuģu eskadras (BALTRON) mācības Squadex 1 2016.

Tajās piedalīsies Jūras spēku flotiles Mīnu kuģu eskadras mīnu kuģi M-04 Imanta un M-08 Rūsiņš, Jūras spēku flotiles Patruļkuģu eskadras patruļkuģis P-09 Rēzekne, Lietuvas Jūras spēku atbalsta un bāzes kuģis N42 Jotvingis, patruļkuģis P12 Dzukas, mīnu meklētājs M-54 Kursis.

Mācībās tiks pārbaudīta kuģu komandu gatavība mācībām Baltic Fortress, kuras notiks Latvijā no 6. līdz 13.maijam. Šīm mācībām sekos vēsturisko sprādzienbīstamo priekšmetu iznīcināšanas operācija pie Lietuvas krastiem.

Šogad Lietuvas Jūras spēku komandleitnants Tadas Jablonskis pārņēma BALTRON vadību no Latvijas Jūras spēku flotiles komandleitnanta Jāņa Auces. Baltijas valstis BALTRON sastāvā kuģus deleģē rotācijas kārtībā laikā uz sešiem līdz 12 mēnešiem, veidojot vienību ar diviem mīnu kuģiem un štāba un apgādes kuģi. Šobrīd BALTRON štābā uzdevumus pilda Latvijas un Lietuvas virsnieki.

Eskadras kuģi piedalās jūras atmīnēšanas operācijās un militārajās mācībās Baltijas valstu teritoriālo ūdeņu un ekonomiskās drošības stiprināšanā, kā arī meklēšanas un glābšanas darbos.

Viens no galvenajiem Baltijas valstu sadarbības projekta mērķiem ir paaugstināt kuģu personāla profesionalitāti, piedaloties ikgadējās mīnu meklēšanas mācībās un operācijās, tostarp NATO pretmīnu vienības realizētajās operācijās. Vienlaikus šāda sadarbība veicina savstarpējo savietojamību starp Baltijas valstu Jūras spēkiem, norāda Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienests.

Šā gada laikā BALTRON kuģi piedalīsies septiņās mācībās Baltijas jūrā. To laikā katru gadu Baltijas jūrā neitralizē desmitiem mīnu, torpēdu un citu sprādzienbīstamu priekšmetu, kas pārsvarā ir palikuši no iepriekšējās karadarbības šajā reģionā.

Ref: 102.000.102.12441

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas