Latvija sāks gatavoties iedzīvotāju revakcinācijai pret Covid-19 ar trešo poti

Latvija sāks gatavoties iedzīvotāju revakcinācijai pret Covid-19 ar trešo vakcīnu, liecina Veselības ministrijas (VM) valdībai iesniegtā prezentācija.

VM norāda, ka pašlaik nav nekādu starptautisku organizāciju rekomendāciju trešās devas vakcinācijai. Joprojām tiekot monitorēts, cik ilgi saglabājas aizsardzība pirmajiem vakcinētajiem.

Pašlaik zināms, ka aizsardzība saglabājas vismaz astoņus mēnešus.

Par ilgāku laiku nav novērojumu.

Kā skaidro ministrija, neviena valsts nav pieņēmusi lēmumus par trešo devu revakcināciju, bet atsevišķās valstīs šīs revakcinācijas plānošana ir sākotnējā, jeb ideju stadijā.

Lai gan pašlaik nav zināms, vai būs nepieciešama vakcīnas trešā deva vai regulāra revakcinācija, nepieciešams veikt sagatavošanos, ja tāda būs nepieciešama.

Runa ir gan par vakcīnu portfeļa sagatavošanu, vakcinācijas kapacitāti un citiem jautājumiem.

Turklāt, nepieciešams paredzēt arī līdzekļus pošu iegādei. VM norāda, ka trešajai vakcīnas devai vai revakcinācijai vajadzīgo vakcīnu iegādei neieciešami 35,7 miljoni eiro, vakcīnu ievadei – 18,7 miljoni eiro.

Kopumā ar citiem mērķiem – informācijas sniegšanu, tehnisko nodrošināšanu un kapacitātes stiprināšanu, trešajai potei vai revakcinācijai nepieciešams 58,1 miljons eiro.

Kā norāda VM, daļa šo līdzekļu jau pašlaik ir rezervēta.

Šo informāciju valdība izskatīs 13.maija Ministru kabineta sēdē.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas