Latvija saņēmusi pirmās bērniem paredzētās Pfizer/BioNTech potes pret kovidu

Latvija saņēmusi pirmās bērniem paredzētās Pfizer/BioNTech vakcīnas pret Covid-19, vietnē Twitter pavēstījis veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP).

Viņš norāda, ka oranži marķētās, bērniem paredzētās vakcīnas ir klāt un šīs nedēļas otrajā pusē varēs sākt 5–11 gadu vecu bērnu vakcināciju pret Covid-19.

Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļas pārstāve Zaiga Barvida informēja, ka saņemtas 54 000 vakcīnas devu.

Kā ziņots, vakcināciju šajā vecuma grupā veiks ar īpaši pielāgotām Pfizer/BioNTech potēm, ar īpašu marķējumu un mazāku devas sastāvu.

Iepriekš ministrs uzsvēra, ka bērnu vakcinācijā noteikti būtu jāsaglabā brīvprātības princips.

Kā vēstīts, Eiropas Zāļu aģentūra ir reģistrējusi Pfizer/BioNTech vakcīnu lietošanai bērniem vecumā no 5 līdz 11 gadiem. Tas veikts, pamatojoties uz izvērtējumu no pētījuma datiem, kur šajā populācijā ieguvumi no Covid-19 vakcinācijas pārsniedz risku. Pētījumā piedalījušies 3 082 bērni. Šī patlaban ir vienīgā vakcīna, kas Eiropas Savienība pieejama bērnu vecumā zem 12 gadiem vakcinācijai.

Lasiet arī: Atklātie Covid-19 gadījumi Baltijā. Latvijā – 271, Lietuvā – 828, Igaunijā – 317

Imunizācijas valsts padome paudusi atbalstu bērnu vakcinācijai pret Covid-19 vecuma grupā no 5 līdz 11 gadiem, taču piedāvā vakcīnas veikt ar trīs mēnešu intervālu, iepretim ražotāju rekomendētajām trim nedēļām.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas