Latvijā sarucis kā dzimušo, tā arī mirušo skaits

Šī gada pirmajos trīs mēnešos reģistrēti 8 595 mirušie, kas ir par 423 mirušajiem jeb 4,7% mazāk nekā pagājušā gada 1.ceturksnī, kad bija vērojams būtisks mirstības pieaugums 2020. un 2021. gada mijā. No pirmajiem šī gada mēnešiem augstākie mirstības rādītāji novēroti martā, kad miruši 2 965, kas ir par 11% vairāk nekā pērn martā.

Samazinās arī dzimušo skaits. Šogad pirmajos trīs mēnešos reģistrēto jaundzimušo skaits – 3 939 bērni – ir par 2% mazāks nekā 2021.gada attiecīgajā laika periodā, informē Centrālā statistikas pārvalde.

Lai arī mirstība 1.ceturksnī nedaudz samazinājās, taču tā saglabājas augsta, kā arī dzimstība joprojām ir vairāk nekā uz pusi zemāka par mirstību.  Šā gada pirmajos trīs mēnešos iedzīvotāju skaits valstī dabiskās kustības rezultātā samazinājās par gandrīz pieciem tūkstošiem cilvēku.

Šā gada pirmajos trīs mēnešos reģistrētas 1 396 laulības, un salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu tas ir par 136 laulībām jeb 11% vairāk, bet tas joprojām atpaliek no pirmspandēmijas līmeņa – 2019. un 2020.gada 1.ceturksnī noslēgtas vairāk nekā 1,7 tūkstoši laulību.

Šā gada 1.aprīlī provizoriskais iedzīvotāju skaits Latvijā ir viens miljons 870 tūkstoši. Lai arī dabiskā kustība joprojām ir negatīva, iedzīvotāju skaits samazinājies lēnāk reģistrētās imigrācijas pieauguma dēļ – 1.ceturkšņa beigās Latvijā nonāca no Ukrainas ieceļojušie bēgļi, kuri tiek iekļauti pastāvīgo iedzīvotāju skaitā Latvijā.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas