Latvija cīnīsies par godīgu finansējumu ES nākamajā daudzgadu budžetā

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Latvijas interesēs ir panākt laicīgu vienošanos par Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžetu, kas palīdzētu uzsākt fondu programmēšanu, veicinātu savlaicīgu projektu īstenošanu un nodrošinātu ES investīciju nepārtrauktību Latvijā, informē Ārlietu ministrijā.

Pirmdien, 17.februārī, Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) piedalījās ES Vispārējo lietu padomes sanāksmē, kurā tika apspriesta 2020.gada 20.februāra Eiropadomes diskusijas sagatavošana par ES daudzgadu budžetu 2021.–2027.gadam. Rinkēvičs uzsvēra, ka Latvija šobrīd analizē Eiropadomes prezidenta sagatavoto jauno piedāvājumu nākamajam ES daudzgadu budžetam.

«Lai gan jaunajā piedāvājumā ir zināmi uzlabojumi un tas uzskatāms par labu pamatu turpmākajām diskusijām, Latvija neuzskata, ka esam sasnieguši tādu punktu, kad varam teikt, ka mūsu intereses ir pilnībā ņemtas vērā,»

uzsvēra ministrs. Līdz ar to Latvija turpmākajās sarunās par budžetu turpinās aizstāvēt savas intereses kohēzijas un lauksaimniecības politikas finansējuma sadaļām.

Lasiet arī: Kariņš: Nākamajā ES budžetā kohēzijas finansējums Latvijai var sarukt par miljardu eiro

 

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas