Latvija un Lietuva pārrobežu sadarbības programmu turpinās bez Baltkrievijas

Lietuvas iekšlietu ministre Rita Tamašuniene

Latvija un Lietuva pagaidām Eiropas Savienības finansētos pārrobežu sadarbības programmas projektus turpinās bez Baltkrievijas, trešdien, 28.oktobrī, Lietuvas valdības sēdē paziņojusi iekšlietu ministre Rita Tamašuniene (Rita Tamašunienė).

Pēc viņas teiktā, Iekšlietu ministrija jau apturējusi maksājumus par šobrīd īstenojamajiem projektiem, ņemot vērā politisko situāciju Baltkrievijā un 12.oktobra Eiropas Savienības Padomes atzinumus par Baltkrieviju. Ministrija arī lūgusi Eiropas Komisijai ieteikumus attiecībā uz turpmāko rīcību.

Kā norādījusi ministre, pēc maksājumu apturēšanas ieplānotajiem projektiem ministrija gan no Latvijas, gan Lietuvas institūcijām saņēmusi jautājumus par to turpmāko īstenošanu. Eiropas Komisija nav sniegusi konkrētas rekomendācijas, bet devusi ieteikumus attiecībā uz stingrāku projektu uzraudzību un kontroli.

Lasiet arī: Baltkrievija iedarbina ķēdes reakciju Astravjecas AES

Programma, kas paredz īstenot kopīgus projektus ar Baltkrieviju, tika apstiprināta 2015.gada novembra beigās, no ES līdzekļiem tai paredzot 74 miljonus eiro.

Finansējums paredzēts 80 kopīgu projektu īstenošanai, no tiem parakstīti 50 kopīgu projektu atbalsta līgumi un visām trim valstīm bija paredzēti avansa maksājumi. Projektu gaitā bija plānots modernizēt  pierobežas teritoriju infrastruktūru un telekomunikācijas, kā arī īstenot dažādas iniciatīvas kultūras, izglītības, veselības aprūpes, vides aizsardzības un citās jomās.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas