Latvija un Ungārija parakstījusi sadarbības programmu kultūrā

Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone (no labās) un Ungārijas Cilvēkresursu ministrijas valsts sekretārs Čaba Latorcajs

Latvijas Republikas Kultūras ministrija un Ungārijas Cilvēkresursu ministrija parakstījusi sadarbības programmu kultūrā 2019.–2021.gadam, informē Kultūras ministrijas pārstāve Lita Kokale.

Viņa arī pastāstīja, ka jaunā programma aptver abu valstu sadarbību radošajās industrijās, literatūrā, teātra mākslā, mūzikā, dejā, muzeju nozarē, vizuālajā mākslā, kino, tautas mūzikā un mākslā, amatiermākslā, kultūras mantojuma jomā, kā arī bibliotēku un arhīvu nozarē.

No Latvijas puses abu valstu sadarbības programmu parakstīja Kultūras ministrijas valsts sekretāre Dace Vilsone; no Ungārijas – Ungārijas Cilvēkresursu ministrijas valsts sekretārs Čaba Latorcajs (Csaba Latorcai).

Vilsone novērtējusi jau esošo sadarbību un pauda pārliecību, ka pēc programmas noslēgšanas tā tiks vēl ciešāk stiprināta: «Noslēgtā sadarbības programma ne tikai stiprina Latvijas – Ungārijas kultūras saiknes, bet dod pamatu nozares profesionāļiem īstenot kopīgus sadarbības projektus, tostarp veidojot kopīgus projektus Eiropas Savienības programmu, piemēram, Radošās Eiropas, ietvaros.»

Latvijas Mākslas akadēmijas rektors Kristaps Zariņš uzsvēra programmas sniegto atbalstu efektīvai praktiskajai sadarbībai: «Lai sekmētu augstu kvalitāti un izcilību mākslas izglītībā un pētniecībā, šā gada novembrī tiks uzsākts jauns sadarbības projekts EU4ART starp Latvijas Mākslas akadēmiju un Budapeštas Mākslas akadēmiju. Šī universitāšu apvienība ir daļa no Eiropas universitātes programmas.»

«Iniciatīvas mērķis ir veicināt Eiropas augstākās izglītības kvalitāti un sekmēt sadarbību starp institūcijām, to studentiem un darbiniekiem, kā arī veicināt studentu un mācībspēku mobilitāti, un sekmēt Eiropas augstākās izglītības konkurētspēju. Projekts EU4ART ļaus mākslas augstskolām uzlabot savu izglītības un apmācību sistēmu kvalitāti glezniecībā, tēlniecībā un grafikā,» turpina Zariņš.

Kultūras ministrijas pārstāve atzīmē, ka vizītes ietvaros Ungārijas Cilvēkresursu ministrijas valsts sekretārs paredzējis arī apmeklēt gadskārtējos Lībiešu svētkus Mazirbē – šogad Lībiešu svētki Mazirbē sāksies 2.augustā ar Lībiešu kultūras dienu, bet 3.augustā būs gadskārtējie Lībiešu svētki Nams. Darbs. Prieks.

Svētki Mazirbē notiek kopš 1989.gada, un tas ir viens no svarīgākajiem lībiešu kultūras pasākumiem Latvijā. Šogad tajos tiks svinēta arī Lībiešu kultūras centra (Līvõ Kultūr sidām) 25.jubileja un 80.gadskārta, kopš atklāts Mazirbes Lībiešu tautas nams, kura celšanā savu ieguldījumu deva arī līviem radniecīgās somugru tautas – igauņi, somu un ungāri.

Latviju un Ungāriju saista regulāra sadarbība dažādās jomās.

Aktīvs dialogs izveidojies kultūras, izglītības, pašvaldību sadarbības, aizsardzības un lauksaimniecības jomās. Abas valstis strādā pie ekonomisko attiecību un kontaktu veicināšanas.

Latvija un Ungārija sadarbojas arī ES un NATO, kā arī citu starptautisko organizāciju ietvaros, izmantojot arī reģionālos sadarbības formātus, piemēram, Višegradas grupas (V4) un Baltijas valstu un Ziemeļvalstu (NB8) sadarbības iespējas.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas