Latvija uz Ukrainu nosūta 565 kilogramus smagu humānās palīdzības kravu

Kijevā otrdien, 25. februārī, tiks nogādāta pirmā humānās palīdzības krava ar medicīnas materiāliem un ierīcēm no Latvijas.

Tā sadarbībā ar Latvijas vēstniecību Ukrainā tiks nodota Ukrainas Sarkanajam Krustam medicīniskās palīdzības sniegšanai Kijevas protestos cietušajiem, portālu BNN informē Ārlietu ministrija.

Latvijas Sarkanais Krusts, sadarbojoties ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, pirmās palīdzības nodrošināšanai kravā iekļāvis pārsienamos materiālus, dažādus medikamentus, medicīniskos šūšanas komplektus, statīvus šķidruma venozai ievadīšanai un skābekļa maskas. Par nepieciešamās humānās palīdzības veidu un apjomu Latviju informēja Ukrainas Sarkanais Krusts.

Kopējā humānās palīdzības kravas vērtība ir 16 888 eiro, un tās svars ir 565 kg.

Jāpiebilst, ka pirmdien, 24.februārī, ārkārtas sēdē Ministru kabinets lēma, ka Latvija sniegs humāno palīdzību protestu pārņemtajai Ukrainai 29 718 eiro apmērā.

BNN jau ziņoja, ka pēdējās ziņas par bēguļojošo bijušo Ukrainas prezidentu Viktoru Janukoviču liecina, ka viņš 23.februārī ieradies Krimas autonomajā reģionā.

«Vispirms viņš parādījās Belbekas militārajā lidostā [10 kilometrus uz ziemeļiem no Sevastopoles]. Tur iekļūt viņam neizdevās, tad viņš atbrauca uz šejieni [Balaklavu]. Pēcāk viņu redzēja aizbraucam,» presei Krimas dienvidos klīstošās baumas atstāstījis vietējais zvejnieks Romāns Reitcs.

Šīs ziņas apstiprinājis Ukrainas iekšlietu ministra vietas izpildītājs Arsēns Avakovs, kurš paziņojis, ka Janukovičs trīs automašīnu konvojā jau pametis Balaklavu.

Tāpat vēstīts, ka Kijevā aizvadītajā nedēļā milicijas spēki veica bruņotu uzbrukumu protestētāju barikādēm. Trīs diennakšu laikā gan protestētāju, gan milicijas rindās kopā nogalināti 77 cilvēki. Mediķu palīdzību meklējuši 581 ievainotais, no tiem 371 ticis hospitalizēts, ziņo Ukrainas Veselības ministrija.

102.000.102.6730

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas