Latvijā vāc parakstus par PVN samazināšanu medikamentiem

Sabiedrības iniciatīvu platformā ManaBalss.lv ir sākta parakstu vākšana ierosinājumam samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) medikamentiem 5% apmērā. Minēto priekšlikumu paredzēts iesniegt Saeimā.

«Latvijā PVN zālēm ir viens no augstākajiem starp daudzām Eiropas Savienības dalībvalstīm. Mēs aicinām Saeimu un Veselības ministriju samazināt PVN likmi zālēm līdz 5%,» teikts Arņa Bedikera sāktajā iniciatīvā.

«Latvijā zāles ir krietni dārgākas, nekā abās pārējās Baltijas valstīs. Daudziem iedzīvotājiem aizbraukt uz Lietuvu un tur iegādāties zāles ir izdevīgāk, nekā pie mums, Latvijā. Daļa Latvijas iedzīvotāju zāles nevar atļauties iegādāties to dārgo izmaksu dēļ. Tas palielina saslimšanas ilgumu, novārdzina pacienta veselību, palielina NMPD izsaukumu un slimnīcās ievietoto pacientu skaitu,» argumentē iniciatīvas autors. Viņš norāda, ka «ārstēšana ar ielaistu diagnozi izmaksā krietni vairāk, un to apmaksā valsts. Zāļu cenu atšķirības ir redzamas arī starp mazajām aptiekām un aptieku ķēdēm.»

Izrietošs ir autoru un iniciatīvas atbalstītāju lūgums «mainīt likumdošanu un zāļu cenu politiku, padarot tās pieejamas visiem Latvijas iedzīvotājiem un lai zāļu cenu politika tik ļoti neatšķiras no Baltijas kaimiņu valstīm.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas