Latvijā vairāk nekā 25 000 skolēnu 275 skolās mācās vācu valodu

Latvijā 2020./2021. mācību gadā vairāk nekā 25 000 skolēnu 275 skolās mācījās vācu valodu, galvenokārt kā otro svešvalodu, norāda Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Pirmdien, 6.septembrī, izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (JKP) tikās ar Vācijas Federatīvās Republikas vēstnieku Latvijas Republikā Kristianu Heltu. Viena no galvenajām sarunas tēmām bija vācu valodas apguve.

Sarunas laikā tika pārrunātas iespējas, kā, īstenojot kompetenču pieejā balstītu mācību saturu, veicināt vācu valodas kā pirmās, otrās un trešās svešvalodas apguvi, kā atbalstīt pedagogu profesionālo pilnveidi un skolēnu aktīvu iesaistīšanos vācu valodas apguvē.

Ministre un vēstnieks pārrunāja iespējas, kā koordinēt sadarbību ar institūcijām, iesaistot augta līmeņa ekspertus, pedagogus, augstskolu mācībspēkus un vecākus, lai nodrošinātu visaptverošu sadarbību, kas vērsta uz izcilību un augstiem sasniegumiem izglītībā.

Vēstnieks Heltu ļoti atzinīgi novērtēja sadarbību ar izglītības iestādēm Latvijā, kurās rasta iespēja padziļināti apgūt gan vācu valodu un kultūru, gan arī mācību priekšmetus vācu valodā.

Vācu valodas diploms DSD, ko patlaban piedāvā 11 Latvijas skolas un kam sagatavoties palīdz arī vācu valodas skolotāji no Vācijas, kā arī Vācu skolu sistēmas ārvalstīs centra konsultants, tiek augstu novērtēts starptautiskā līmenī.

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas