Latvija varētu uzņemt desmit Ukrainas protestos cietušos

Latvija gatava uzņemt līdz desmit Ukrainas protestos cietušajiem – šobrīd par šo jautājumu notiek pārrunas starp Ārlietu un Veselības ministriju.

Iespējams, jau šonedēļ kļūs skaidrs, kad un cik cietušos valsts uzņems un cik tas izmaksās, sarunā ar Latvijas Televīzijas raidījumu Panorāma sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs.

Sekojot Lietuvas piemēram, arī Latvija gatava uzņemt cietušos no Ukrainas. Latvijas vēstniece Ukrainā Argita Daudze patlaban apkopo informāciju, lai saprastu, kam šāda palīdzību būtu nepieciešama.

Rinkēvičs norādīja, ka palīdzība tiks sniegta protestos cietušajiem. Ministrs gan neprecizēja, vai tas nozīmē, ka Latvija, ja būs nepieciešams, ārstēs abās frontēs cietušos. «Latvija ir gatava uzņemt līdz desmit cietušos. Tam nav politiskā rakstura. Gatavi uzņemt tos, kam ir nepieciešamība,» apliecināja Rinkēvičs.

Ministrs uzsvēra, ka pašlaik notiek konsultācijas ar Lietuvas kolēģiem, lai Latvija varētu pārņemt kaimiņu pieredzi.

Rinkēvičs lēš, ka finansējumu cietušo ārstēšanai ņems no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem: «Kopējās ārstēšanas izmaksas līdz desmit cilvēkiem varētu līdz 20-25 tūkstošiem eiro.»

Veselības ministre Ingrīda Circene LTV 7 ziņu raidījumam apliecināja, ka Veselības ministrija ir gatava ārstēt cietušos ukraiņus. Tās varētu būt gan operācijas, gan cita veida medicīniskā palīdzība, kā arī ar cilvēku drošību saistīta palīdzība.

Otrdien pēc Ministru kabineta sēdes ārlietu ministrs Rinkēvičs jautājumu izrunās ar premjerministri Laimdotu Straujumu.

BNN jau vēstīja, ka aizvadītajā nedēļā turpinājusies izrēķināšanās ar Kijevas barikāžu dalībniekiem – Lietuvā pēc medicīniskās palīdzības ieradies opozīcijas līderis Dmitro Bulatovs.

Viņš protesta kustībā bijis iesaistīs, vadot šoferu vienību AutoMaidan, kas palīdzējusi ar transporta līdzekļiem bloķēt ielas un aizstāvēt barikādes. Kā vēsta BBC, Bulatovs pazudis 22.janvārī un atkal parādījies 30.janvārī ar sasistu, rētainu seju un sakropļotu ausi.

Ukrainas televīzijas žurnālistiem viņš sacījis, ka ticis nolaupīts, sists un spīdzināts astoņu dienu garumā. Tomēr par uzbrucējiem Bulatovs varējis pateikt vien to, ka tiem bijis krievu valodas akcents.

102.000.102.6512

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas