Latvija vēlas ar Andoru noslēgt divpusēju dubultnodokļu neaplikšanas līgumu

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pauž Latvijas gatavību ar Andoru noslēgt divpusēju dubultnodokļu neaplikšanas līgumu, ziņo Ārlietu ministrijā (ĀM).

Rinkēvičs pirmdien, 24.aprīlī, vizītē apmeklēja Andoru, kuras laikā tikās ar Andoras parlamenta priekšsēdētāja vietnieci Moniku Bonellu (Monica Bonell), premjerministru Antonī Martī (Antoni Marti) un ārlietu ministru Žilbēru Saboju Sunjē (Gilbert Saboya Sunyé), lai pārrunātu abu valstu divpusējās attiecības, tostarp ekonomisko sadarbību, sadarbību tūrisma jomā un starptautiskajās organizācijās.

Ministrs pauž gandarījumu, ka pēdējos gados un īpaši 2015.gadā, kad Latvija bija Eiropas Savienības (ES) Padomes prezidējošā valsts, Latvijas un Andoras politiskā dialoga intensitāte ir palielinājusies. «Esam ieinteresēti saglabāt šo pozitīvo dinamiku un turpināt aktivizēt politisko dialogu, izmantojot gan divpusējos kontaktus, gan arī starptautiskos formātus,» uzsver Latvijas ārlietu ministrs.

Tikšanās laikā ar Andoras ārlietu ministru Rinkēvičs aicināja Andoras informācijas tehnoloģiju uzņēmumus sadarboties ar Latvijas  Informācijas tehnoloģijas (IT) nozares asociācijām un klasteriem, lai veicinātu abu valstu nozaru profesionāļu kontaktu veidošanos, vēsta ĀM.

«Latvija ir ieinteresēta pieredzes apmaiņā ar Andoru tūrisma jomā, tādēļ ir atbalstāma sadarbības veicināšana starp Latvijas un Andoras nacionālajām tūrisma administrācijām. Labvēlīgs faktors Latvijas–Andoras kontaktu veidošanai ir mūsu nacionālās aviokompānijas AirBaltic tiešais avioreiss Barselona–Rīga, jo Barselona ir tuvākā lidosta Andorai,» pauž Rinkēvičs.

Amatpersonas pārrunāja Andoras sarunu gaitu par Asociācijas līguma noslēgšanu ar Eiropas Savienību (ES), kuras plānots pabeigt 2019.-2020. gadā.  Tāpat Rinkēvičs izsaka gandarījumu par sarunām starp ES un Andoru, kā arī Monako un Sanmarīno par viena vai vairāku Asociācijas nolīgumu noslēgšanu, kas tādējādi sekmētu visu trīs valstu dalību ES Vienotajā tirgū, pamatojoties uz ES un Vienotā tirgus darbības pamatprincipiem un ņemot vērā katras teritorijas ziņā mazās valsts īpašo situāciju.

Sarunu laikā ārlietu ministrs pauda Latvijas gatavību ar Andoru noslēgt divpusēju dubultnodokļu neaplikšanas līgumu.

Tāpat Rinkēvičs pateicās par Andoras līdzšinējo atbalstu Latvijas kandidatūrām starptautisko organizāciju vēlēšanās.

Ref:224.000.103.996

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas