Latvijai, iespējams, būs jāuzņem 737 bēgļi

Eiropas Komisija (EK) pieņēmusi pirmos priekšlikumus visaptverošajā pieejā ar mērķi uzlabot migrācijas pārvaldību, norādot, ka Latvijai varēt būt jāuzņem 737 bēgļi.

Kā liecina EK paziņojums, Latvijai no Itālijas būtu jāuzņem 310 bēgļi, bet no Grieķijas – 207. Tāpat Latvijai būtu jāuzņem 220 bēgļi no viņu mītnes zemēm. Paredzēts, ka dalībvalstis saņems 6 000 eiro par katru personu, ko tās uzņems savā teritorijā.

Pirmais priekšsēdētāja vietnieks Franss Timmermanss norādīja, ka EK šodien vārdus pārvērš darbos.

«Solidaritāte iet roku rokā ar atbildību. Tādēļ mūsu priekšlikumos ir stingra prasība pienācīgi piemērot patvēruma noteikumus, un dalībvalstīm būtu jādara viss iespējamais, lai novērstu patvēruma sistēmas ļaunprātīgu izmantošanu. Visiem, kam patvērums nepieciešams, būtu jāvar to rast Eiropā. Tomēr būtu bez kavēšanās jāatklāj tie, kuru prasības nav pamatotas, un jānosūta atpakaļ uz izcelsmes valsti. Tas ir ļoti svarīgi, lai migrācijas politiku pieņemtu sabiedrība,» pauda Timmermanss.

Lai risinātu pašreizējās migrācijas problēmas, EK arī ierosinājusi izmantot ārkārtas reaģēšanas mehānismu. Šis noteikums, kas tiek iedarbināts pirmo reizi, tiks izmantots, lai izveidotu ārkārtas pārvietošanas shēmu, ar kuru palīdzēs Itālijai un Grieķijai. Attiecīgā shēma attieksies uz Sīrijas un Eritrejas valstspiederīgajiem, kuriem nepieciešama starptautiska aizsardzība un kuri ir ieradušies Itālijā vai Grieķijā pēc šī gada 15.aprīļa vai pēc šā mehānisma iedarbināšanas. Kopumā no Itālijas un Grieķijas turpmākajos divos gados uz citām ES dalībvalstīm atbilstīgi sadales koeficientam būtu jāpārvieto 40 000 personu – tas ir apmēram 40% no kopējā patvēruma meklētāju skaita, kuriem nepārprotami nepieciešama starptautiska aizsardzība un kuri ieradušies šajās valstīs 2014.gadā.

EK ir arī gatava darīt to pašu, ja citas dalībvalstis, piemēram, Malta, arī saskartos ar pēkšņu migrantu pieplūdumu.

Tāpat EK ir pieņēmusi ieteikumu, kurā tā prasa dalībvalstīm divu gadu laikā atbilstīgi sadales koeficientam nodrošināt mītnesvietu 20 000 cilvēku no trešajām valstīm, kuriem nepārprotami nepieciešama starptautiska aizsardzība atbilstīgi ANO augstā komisāra bēgļu jautājumos biroja (UNHCR) norādēm. Dalībvalstis, kuras shēmā piedalīsies, varēs saņemt finansiālu atbalstu – ES šim nolūkam šajā un nākamajā gadā darīs pieejamus 50 miljonus eiro.

ES rīcības plānā cīņai pret migrantu kontrabandu 2015.-2020.gadam noteiktas konkrētas darbības, lai novērstu migrantu kontrabandu un cīnītos pret to. Starp šīm darbībām ir aizdomīgo kuģu saraksta izveide, īpašas platformas sadarbības veicināšanai un informācijas apmaiņai ar finanšu iestādēm, kā arī sadarbība ar interneta pakalpojumu sniedzējiem un sociālajiem medijiem, lai nodrošinātu to, ka tiek nekavējoties atklāts un dzēsts interneta saturs, ko cilvēku kontrabandisti izmanto savu darbību reklamēšanai.

Lai ES kopējā patvēruma sistēma efektīvi darbotos, migrantiem, kad tie ierodas ES, sistemātiski jānoņem pirkstu nospiedumi. EK dienesti ir publicējuši pamatnostādnes dalībvalstīm, kurās izklāstīta paraugprakse pirkstu nospiedumu noņemšanai jaunajiem iebraucējiem, kuri vēlas saņemt starptautisku aizsardzību. Tā sauktās Hotspot vienības praktiski sadarbosies, lai identificētu un reģistrētu iebraucošos migrantus, noņemtu viņiem pirkstu nospiedumus un novērtētu tos, kuriem nepieciešama aizsardzība.

Tāpat EK izskatījusi meklēšanas un glābšanas operācijas Triton jauno darbības plānu, kurā norādīts jaunais izmantojamo līdzekļu skaits. Proti, jūrā tās ir desmit vienības, uz sauszemes 33 un gaisā astoņas vienības, kā arī 121 cilvēks. Darbības plānā arī uz dienvidiem līdz Maltas meklēšanas un glābšanas zonai paplašināta Triton darbības zona, lai aptvertu iepriekšējās Itālijas operācijas Mare Nostrum zonu.

Ref: 102.000.102.9913

Saistītie raksti

27 KOMENTĀRI

 1. Domājat, bēgļi to viem domā, kā – ak, kā es varētu no Itālijas / Grieķijas tikt uz Latviju? Ja šos cilvēkus, kam palaimējies aizkļūt līdz siltās Vidusjūras Rietumvalstīm, nometinās te pie mums- viņi paši jutīsies ierobežoti un, protams, vispirmā doma būs – Par ko? Un- kā lai tiek atpakaļ (uz Itāliju/Grieķiju) vai tālāk (uz bagātajām Reālajām Rietumvalstīm). Tāpēc- nav te mums vajadzības vēl paniku celt un lieki naidu kurināt. (Par soklidaritāti un līdzjūtību pret citām tautām nemaz nerunāšu.).

 2. Un ,kas to naudu iebāzīs kabatā,par tiem bēgļiem.Paši latvieši savā zemē nabagi,bet vel bēgļi jāuztur par nodokļu naudiņu,vispār cik ilgi tauta vel skat8sies uz valdību un neko neteiks,jo tauta izbrauc,atlikusī daļa dzīvo zem iztikas minimuma,iedzītas bailes, vispasaules homuseksuāļu praids būs pie mums,tad par prezidentu vel viena marionete…cik ilgi ,cik ilgi cietīsim ,ka mūs tā izsūc ,mana,manipulē…saucamie tautas kalpi..

 3. Kamdēļ,gan? Vai mazums Latvijā ir krievu pārsvars,lai vēl sajauktu latviešu tautu ar bēgļiem,lai bagātās valstis to dara,bet kalab gan mums!

 4. Pareizi Latvju tauta uz ārzemām nēģerus iekšā un būs kā stoholmā kad vietējiem jāmūk no pilsētas jo bardaks ar tim imigrantiem . Lielās valstis jau neko nejutīs bet mūsu mazā Latvija gan Šausmas kas te būs

 5. bAIGI MUMS TE VEL TADUS VAJAG,SAVēJO NABAGU PIETIEK.pENSIONARIEM NEJēDZ PENSIJAS PAAUGSTINAT,BET BēGļUS NEMAM.Agrak gaudoja,ka no Padomijas velkas iekša pie mums,tagad paši visadus čurbanus savelkam…No gumijas tā mūsu zemīte vai kā?

 6. Kam mums tos čurkas un allah-akbārus vajag??? Tie čurku vīrieši ir garīgi nelīdzsvaroti, viņiem lielākajai daļai ir noslieces uz izvarošanu… Un vairojās viņi arī kā blusas, tik spēsim tos par savu naudu uzturēt un tos 6000 tūkstošus vēlāk nevajadzēs, pat piemaksāsim, lai ņem viņus atpakaļ!

 7. Ungārija gan atteicās. Paskaidroja, ka viņu tauta nav nevienu kolonizējusi. bēgļus jāuņem tām valstīm, kas gadsimtiem ilgi melnos izmantojuši, galinājuši, uzspieduši savu ticību. un kāpēc no Baltijas valstīm Latvijai iedalīts vislielākais skaits bēgļu?? Kā var valstij, kurai ir ārējais parāds uzspiest bēgļus.
  Žīdu politika, lai iznīcinātu baltos un būtu tādas pašas problēmas kā Anglijā ASV un Francijā.

 8. Piekrītu visiem šiem rakstiem, cilvēku naids uzkrājas, jo to ir panākusi mūsu naudas kārīgā valdība ,meļu valdība, varas kārīgā valdība, pielīdēju valdība,,,ienīstu .

 9. Grūti iedomāties,kas notiks,ja šie musulmaņi pārpludinās mūsu zemi.Viens no galvenajiem jautājumiem,kā varēs pārbaudīt visas šīs masas veselību?Par kādiem līdzekļiem?Ja daudzi runā,ka latvieši savā laikā sāka bēgļu gaitas un Vācija sniedza palīdzīgu roku(ko nevarētu teikt par Zviedriju),tad zināja,ka latvieši prot un grib strādāt.Tie bija citi laiki un citi apstākļi.Bez tam, tikai salīdzinoši maz latvieši palika Vācijā.Šie šķietamie bēgļi nestrādās,jo saņems visus labumus par baltu velti.Skumji,ka esam eiropieši tikai pabērna lomā…

 10. Droši vien, kara vajadzībām vajadzīga lielgabaļgaļa -jo vairāk te būs noslepkavoto dvēselīšu, jo masoņiem labāk -pildās cilvēku iznīcināšanas plāns. Nabaga bēgļi, viņi to nespēj pat iedomāties -uz kādu slaktūzi tiek sūtīti.

 11. Interesanti, kapēc mums jāuzņem bēgļi no Āfrikas, ja Ukraina ir tepat kaimiņos … manuprāt arī tur šobrīd lielie “miera uzturētāji” rūpējas par drošību … cik zināms, vēl pirms pāris dienām Ukrainas armija, ne bez “miera uzturētāju” līdzdalības, ar mīnmetējiem un smago artilēriju apšaudīja Doņeckas republikas pilsētas Gorlovkas dzīvojamos rajonus. Ļoti smagi cieta kāda ģimene – gāja bojā tētis un 11 gadus maza meitene, mammai norauta kreisā roka, 2,5 gadus mazam puisītim un viņa 2 nedēļas vecajai māsiņai šķembu ievainojumi. Mazajam puikiņam cietušas arī abas acis-neredz.

  Bet tikmēr Latvijas valdība turpina atbalstīt Ukrainas bandītisko varu, bet Latvijas masu informācijas līdzekļi klusē. Bet mums protams džumba jumba pērtiķus jāglābj !!! Ziniet, izmetiet “miera uzturetājus” no viņu valsts un pārtrauciet postīt viņu mājas, tad viņiem nekur nebūs jābēg !!!

 12. Šodien ierados no Itālijas. Tur tāds vēsturisks stāsts. Pirms ilga laika (negribu kļūdīties ar gadu skaitļiem) Itālijas valdība paziņoja, ka jāpalīdz bēgļiem un jāuzņem apmēram 500 bēgļi. Pēc apmēram pusgada, bēgļu skaits bija 15 000 un tā šodien jau vairāki miljoni…………………… Secinājumus izdariet paši.

 13. Sveiki, es esmu Lina Fernanda kundze, privātu aizdevumu aizdevējiem, kas dod dzīvību laika alternatīvās aizdevumus. Vai jums ir nepieciešams steidzami aizdevumu, lai notīrītu savu parādu vai jums ir nepieciešama kapitāla aizdevumu, lai uzlabotu savu biznesu? esat bijis noraidīja bankas un citas finanšu aģentūrām? Vai jums ir nepieciešams konsolidāciju aizdevumu vai hipotēku? meklēt ne vairāk, jo mēs esam šeit, lai visas jūsu finanšu problēmas lieta par pagātni. Mēs aizdevumu fondiem, lai personām nepieciešama finansiāla palīdzība, kas ir slikta kredītu vai nepieciešama nauda, lai samaksāt rēķinus, ieguldīt uz uzņēmējdarbību ar likmi 2%. Es vēlos izmantot šo mediju, lai informētu Jūs, ka mēs padarīt uzticamu un saņēmēju palīdzību, un būs gatava piedāvāt jums aizdevumu. Tāpēc sazinieties ar mums šodien pa e-pastu: ([email protected])

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas