Latvijai pirmā medaļa šajā Olimpiādē

Latviešu kamaniņu braucēji Andris un Juris Šici

Latvijas labākais kamaniņu divnieks brāļi Andris un Juris Šici trešdien izcīnījuši bronzas medaļu Soču olimpiskajās spēlēs.

Šī Latvijai ir pirmā medaļa šajā Olimpiādē.

Pēc pirmā brauciena Latvijas sportisti bija piektajā vietā, bet otrais brauciens tika veikts nedaudz lēnāk, taču tas tik un tā ļāva pakāpties par divām pozīcijām uz augšu. Vispirms par viņiem braucienu vājāk veica kanādieši Tristians Volkers un Džastins Snits, bet pēc tam kļūdījās pirmā brauciena trešā labākā ekipāža austriešu duets Peters Pencs/Georgs Fišlers, ļaujot latviešiem pakāpties uz trešo vietu.

Tikmēr otrs Latvijas divnieks divnieks Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš ieguva desmito vietu, lai gan vēl pēc pirmā brauciena viņi bija pozīciju zemāk. No pirmā desmitnieka latvieši atpalika nedaudz vairāk kā par vienu sekundes desmitdaļu.

Pirms četriem gadiem Vankūverā Gudramovičs/Kalniņš ierindojās 12.vietā.

Tikmēr par olimpiskajiem čempioniem pirmo reizi tika kronēti vācieši Tobiass Vendls un Tobiass Ārlts, kuri šogad triumfēja Pasaules kausa izcīņā.

Sudrabs tika Austrijas brāļiem Andreāsam un Volfgangam Lingeriem, kuri pie zelta medaļām tika iepriekšējās divās Ziemas olimpiskajās spēlēs.

Atšķirībā no vieninieku sacensībām, šeit uzvarētāji tika noskaidroti vien divu braucienu summā.

Kopumā sacensībās piedalījās 19 divnieku ekipāžas.

Brāļu Šicu divnieku ekipāžai šī ir jau trešā Olimpiāde. Viņi no sezonas svarīgākajām sacensībām ar medaļām atgriezušies piecas reizes iepriekšējo sešu gadu laikā. Tā 2008. un 2009.gadā Latvijas komanda izcīnīja bronzu pasaules čempionātu stafetē, 2010.gadā Šici tika pie sudraba Vankūveras olimpiskajās spēlēs, bet vēl pēc gada viņiem bija bronza arī pasaules čempionāta individuālajās sacensībās. Tāpat pēdējos piecos Eiropas čempionātos viņi un Mārtiņš Rubenis bijuši komandā, kas Latvijai sagādājusi četras godalgas komandu stafetē, turklāt pēdējā no tām vēl janvārī tika izcīnīta Siguldā.

Tikmēr Gudramovičam un Kalniņam šīs ir otrās olimpiskās spēles, bet starp pasaules labākajiem viņiem joprojām nav izdevies iekļūt.

Jau vēstīts, ka svētdien noslēdzās sacensības vīriešiem, kur labākais bija Mārtiņš Rubenis – viņam desmitā vieta četru braucienu summā. Tikmēr pārējiem Latvijas kamaniņu braucējiem veicās vājāk – Inārs Kivlenieks ierindojās 16.vietā, bet Kristaps Mauriņš šajā Olimpiādē ieņēma 21.pozīciju.

Tikmēr dāmām otrdien Elīza Tīruma sacensības noslēdza 12.vietā, bet jaunā Ulla Zirne ierindojās 18.pozīcijā.

Kamaniņu sporta sacensības Sočos noslēgsies ar komandu startiem ceturtdien.

102.000.102.6607

 

Saistītie raksti

1 komentārs

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas