bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Svētdiena 26.01.2020 | Vārda dienas: Agneta, Agnis, Ansis
LatviaLatvija

Latvijai rekomendē paredzēt automātisku pilsonības piešķiršanu nepilsoņu bērniem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(-1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Eiropas Padomes Komisija pret rasismu un neiecietību aicina Latviju veicināt ziņošanu par rasistiskiem, homofobiskiem un transfobiskiem naida noziegumiem, kā arī sekmēt mazāk aizsargātu grupu integrāciju, liecina Komisijas publicētais ziņojums. Tajā Latvijai sniegtas vairākas rekomendācijas, tai skaitā arī paredzēt automātisku pilsonības piešķiršanu nepilsoņu bērniem.

Ziņojumā norādīts, ka Latvijai nepieciešams sekmēt mazāk aizsargātu grupu integrāciju tādās jomās kā izglītība, valodas apguve, nodarbinātība un veselības aprūpe, kā arī nodrošināt automātisku Latvijas pilsonības piešķiršanu valstī dzimušiem nepilsoņu bērniem. Ziņojumā gan nepilsoņi tiek saukti par «tā dēvētājiem nepilsoņiem».

Tāpat ziņojumā atzīts, ka vairākās jomās ir panākts progress. Eksperti secinājuši, ka uzlabojies Tiesībsarga biroja finansiālais stāvoklis, pamanāmība un pieejamība.

Par pozitīvām atzītās arī pieņemtās vadlīnijas par naida runas un naida noziegumu izmeklēšanu, proti, Valsts policijas koledža ievērojami pastiprinājusi izglītojošus pasākumus naida noziegumu jomā, tai skaitā policijas darbiniekiem, Ģenerālprokuratūrai un Augstākajai tiesai.

Ziņojumā secināts, ka Latvijas varas iestādes ir sagatavojušas rīcības plānu Nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas politikas pamatnostādņu īstenošanai 2012.-2018.gadam. Tāpat varas iestādes ir nodrošinājušas lielu skaitu bezmaksas latviešu valodas kursu nacionālajām, etniskajām minoritātēm un imigrantiem, kā arī nepilsoņiem, kuri vēlas naturalizēties. Latvija atvieglojusi Latvijas pilsonības piešķiršanas noteikumus jaundzimušajiem nepilsoņu bērniem.

Ziņojuma autori arī norādījuši, ka Latvijā ir uzlabota bēgļu un alternatīvās aizsardzības saņēmēju integrācija, tomēr ir nepieciešami papildu pasākumi, jo īpaši valodas apguves, integrācijas darba tirgū un veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības jomā.

Taču ziņojumā arī norādīts, ka neskatoties uz panākto progresu, daži jautājumi raisa bažas, piemēram, atbildes vēstījuma trūkums politiskajā vidē, reaģējot uz rasistisku un homofobisku un transfobisku naida runu, romu kopienas marginalizācija, kā arī lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) personu situācija.

Tāpat komisija atzīmējusi, ka Latvijas kriminālās, civilās un administratīvās tiesības vēl pilnībā neatbilst komisijas Vispārējās politikas rekomendācijai par nacionālo likumdošanu rasisma un rasu diskriminācijas apkarošanā.

Šai sakarā ziņojumā sniegta 21 rekomendācija Latvijas varas iestādēm. Ne vēlāk kā divus gadus pēc šī ziņojuma publicēšanas komisija veiks pārbaudi attiecībā uz divām no šīm rekomendācijām, kuras uzskatāmas par prioritārām. Par prioritātēm izvirzīts uzdevums Valsts policijai izveidot struktūrvienību, kuras uzdevums ir vērsties pie mazaizsargātām grupām, lai palielinātu uzticēšanos policijai un risinātu problēmu, kas saistīta ar nepietiekamu ziņošanu par rasistiskiem, homofobiskiem un transfobiskiem naida noziegumiem, kā arī paredzēt automātisku Latvijas pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem dzimušiem bērniem.

Tāpat komisija rekomendējusi palielināt latviešu valodas mācību stundu skaitu bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu, izmeklēt sūdzības par rasu diskrimināciju veselības nozarē, kā arī nekavējoties rīkoties, lai labotu situāciju saistībā ar romu skolēniem, kuri nepareizi iekļauti speciālās izglītības programmās.

Komisija arī iesaka Nodarbinātības valsts aģentūrai piedāvāt profesionālo un arodapmācību arī personām ar ļoti zemu formālās izglītības līmeni.

Aicināts arī veikt pētījumu par LGBT personu diskrimināciju Latvijā un veidot kampaņas skolās, lai veicinātu izpratni par LGBT un iecietību.

Eiropas Padomes Komisija pret rasismu un neiecietību ir Eiropas Padomes cilvēktiesību institūcija, kuru veido neatkarīgi eksperti, kas uzrauga problēmas saistībā ar rasismu, ksenofobiju, antisemītismu, neiecietību un diskrimināciju, piemēram, pamatojoties uz rasi, nacionālo vai etnisko izcelsmi, ādas krāsu, pilsonību, reliģiju un valodu. Tā sagatavo ziņojumus un sniedz rekomendācijas dalībvalstīm.


Pievienot komentāru

Soross ar miljarda universitāti vēlas cīnīties pret klimata pārmaiņām, autoritārismu

Ungāru-amerikāņu finansists un filantrops Džordžs Soross paziņojis, ka ieguldīs vienu miljardu ASV dolāru, lai izveidotu pasaules mēroga universitāti, lai cīnītos pret autoritārām valdībām un klimata pārmaiņām.

Eiropas Komisija aizliedz no Ukrainas ievest putnu gaļu Eiropas Savienībā

Putnu gripa Ukrainā, Bugakivā konstatēta šīs nedēļas sākumā – 20.janvārī. Ukrainas veterinārais dienests veic slimības apkarošanas pasākumus. 

Nākamnedēļ veiks Vanšu tilta inspekciju; vantīs strādās alpīnisti

Alpīnisti līdz pat 3.februārim veiks visu vanšu sistēmas inspekciju, rāpjoties vantīs, un veicot arī pilona inspekciju.

NEPLP atļauj no marta LNT un Kanālu 2 nomainīt ar TV3 Life un TV3 Mini

NEPLP pēc mediju grupas TV3 Group pieteikuma anulējusi TV kanālu LNT un Kanāls 2 licences, tā vietā izsniedzot licences jauniem kanāliem TV3 Life un TV3 Mini.

Rail Baltica trasei piegulošo apkaimju attīstībā jāiegulda vairāk nekā 300 miljoni

Lai īstenotu infrastruktūras attīstības projektus Rail Baltica piegulošajās Rīgas apkaimēs, desmit gadu periodā būs nepieciešamas līdz pat 350 miljoniem eiro lielas investīcijas.

Kvoruma trūkuma dēļ nenotiek Olainfarm akcionāru ārkārtas sapulce

Piektdien sasauktajai akcionāru ārkārtas sapulcei bija reģistrējušies akcionāri, kuri kopā pārstāvēja 2 978 701 balsstiesīgo akciju, kas ir 21,15% no balsstiesīgā kapitāla. Tādējādi akcionāru ārkārtas sapulcei nebija nepieciešamā kvoruma.

Bulgārija apsūdz Krievijas pilsoņus ieroču rūpnieka indēšanas mēģinājumā

Prokurori Bulgārijā ir izvirzījuši apsūdzības trīs Krievijas pilsoņiem par slepkavību mēģinājumiem, izmantojot indi. Izmeklētāji saskata šo noziegumu saikni ar Skripaļu indēšanas gadījumu Lielbritānijā.

Par PSKUS valdes priekšsēdētāju apstiprina Rinaldu Muciņu

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas dalībnieku sapulcē valdes priekšsēdētāja amatā apstiprināts Rinalds Muciņš.

EM 464.sērijas namus atzīst par drošiem tālākai izmantošanai; īpašniekus mudina ēkas atbilstoši uzturēt

Lai gan 464.sērijas daudzdzīvokļu namu apsekošanas laikā konstatētas pazīmes par mehāniskās stiprības un stabilitātes zudumu, EM secina, ka pie atbilstošas uzturēšanas, ēkas ir drošas turpmākai lietošanai.

Ignorējot ASV sankcijas, Ventspils dome apstiprina Lemberga vadībā tapušu budžetu

Neskatoties uz ASV noteiktajām sankcijām, Ventspils pilsētas domes 2020.gada budžets, kas tapis sankcionētās personas Aivara Lemberga absolūtā ietekmē, ceturtdien, 23.janvārī, tika apstiprināts.

EY: Uzlabojas investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju

Aizvadītajā gadā gandrīz visos rādītājos uzlabojies investoru vērtējums par Latvijas ekonomikas konkurētspēju, informē EY Latvija pārstāvji.

Igaunijā rosina par pirmo braukšanu dzērumā paredzēt viena gada cietumsodu

Igaunijā valdības ministri nākuši klajā ar ierosinājumu ieviest bargākus sodus par transportlīdzekļu vadīšanu alkohola reibumā. Iniciatīva saistīta ar nesenu avāriju, kur gāja bojā trīs cilvēki, un bija iesaistīts dzērājšoferis.

Pieaug grants ceļu posmu skaits, kuros šķīdoņa dēļ ieviesti masas ierobežojumi

Saistībā ar to, ka meteoroloģiskā ziema tā arī nav iestājusies un turpinās nokrišņi, pieaug to grants autoceļu posmu skaits, kuros ir iestājies šķīdonis.

Ķīnā aug koronavīrusa upuru skaits; transporta ierobežojumi desmit pilsētās

Ķīnā koronavīrusa uzliesmojumā mirušo skaits sasniedzis 26 cilvēkus. Varasiestādes cenšas ierobežot vīrusa izplatību, ieviešot transporta ierobežojumus vismaz desmit pilsētās.

Mūrniece Jeruzalemē: Mūsu pienākums – saglabāt holokausta upuru piemiņu

«Holokausts pasaulei ir iemācījis: redzot necilvēcīgu attieksmi, mēs nedrīkstam novērsties un klusēt. Ir jādara viss, kas mūsu spēkos, lai cilvēku dzīvības nekad vairs netiktu izdzēstas viņu tautības dēļ.»

ASV akciju cenas stabilas, WHO neizsludinot globālo trauksmi saistībā ar Ķīnas vīrusu

Eiropas un Āzijas akciju biržās kritušās akciju cenas, valdot nervozitātei par jaunā nāvējošā koronavīrusa izplatīšanos no Ķīnas, bet Volstrītā akciju cenas bija stabilas.

Polijā pieņem likumu par tiesnešu sabiedriskās darbības iegrožošanu

Polijas Seims pieņēmis likumprojektu, kas paredz tiesnešiem sodu par darbību politikā un kritikas paušanu par jaunieceltiem tiesnešiem un valsts iestāžu pilnvarām. Likumprojekta stadijā tas saņēmis plašu starptautisku nosodījumu.

Informācija par VDD jaunās ēkas projekta izmaksām ir valsts noslēpums

Lai gan medijos jau minētas dažādas summas, cik varētu izmaksāt Valsts drošības dienesta jaunā ēka bijušā velotreka Marss vietā, dienestā norāda, ka šī informācija ir valsts noslēpums.

Brīvdienās gaidāms sauss un mazliet ziemīgs laiks

Maksimālā gaisa temperatūra brīvdienās dienu laikā būs +2…+5 grādi, savukārt naktī uz svētdienu austrumu daļā gaidāms sals līdz 0…–4 grādiem.

Maršruts nedēļas nogalei: Ķīniešu Jaunais gads, Gaismu lietus un nakts pārgājieni

Lai nebūtu sajūtas, ka janvāris pavisam pelēcīgs, nedēļas nogalē risinās daudz krāsainu pasākumu.

Kādēļ Lietuvas prezidents atteicās apmeklēt Pasaules Holokausta forumu Jeruzalemē?

Pieminot Aušvicas koncentrācijas nometnes atbrīvošanu pirms 75 gadiem, daudzu valstu līderi ceturtdien, 23.janvārī, pulcējās Pasaules Holokausta Forumā. Piedalīties gatavojās arī Lietuvas prezidents Gitans Nausēda, taču pēkšņi pārdomāja par labu cietušo ebreju atcerei Aušvicā, Polijā. Kādēļ? Prezidenta kanceleja to neatklāj.

Pētījums: 45% iedzīvotāju uzskata, ka Krievijas īstenotā politika apdraud Latviju

Latvijas sabiedrība par nozīmīgākajiem draudiem uzskata sociāli ekonomiskas problēmas, vienlaikus 45% uzskata, ka Latvijas iedzīvotājus apdraud arī Krievijas īstenotā politika, tā pētījums.

Žurnālistikas centrs: Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju par Ventspils svarcelšanas centra slēgšanu sankciju dēļ

Bijušais Saeimas deputāts Viktors Ščerbatihs izplata nepatiesu informāciju, apgalvojot, ka ASV sankciju Aivaram Lembergam dēļ tiks slēgts Ventspils svarcelšanas centrs, secinājis Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centrs Re:Baltica.

Koncepta maiņa? Par Dailes teātra māksliniecisko direktoru kļūs Kairišs

Kairišs būs mākslinieciskais direktors, nevis vadītājs, jo Kairiša pienākumos ietilps ne tikai atbildība par māksliniecisko saturu, bet arī par finansiālo situāciju.

Linkaits: Bankas ir atsākušas Ventspils brīvostas termināļu apkalpošanu

Ventspils brīvostā situācija kļūst vienkāršāka, tostarp bankas ir atsākušas termināļu apkalpošanu, žurnālistiem apliecinājis satiksmes ministrs Tālis Linkaits.


Do NOT follow this link or you will be banned from the site!