bnn.lv  Latviski    bnn-news.com  English    bnn-news.ru  По-русски
Pirmdiena 19.08.2019 | Vārda dienas: Imanta, Melānija
LatviaLatvija

Latvijai rekomendē paredzēt automātisku pilsonības piešķiršanu nepilsoņu bērniem

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(-1 vērtējums, 1 balsojumi)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Eiropas Padomes Komisija pret rasismu un neiecietību aicina Latviju veicināt ziņošanu par rasistiskiem, homofobiskiem un transfobiskiem naida noziegumiem, kā arī sekmēt mazāk aizsargātu grupu integrāciju, liecina Komisijas publicētais ziņojums. Tajā Latvijai sniegtas vairākas rekomendācijas, tai skaitā arī paredzēt automātisku pilsonības piešķiršanu nepilsoņu bērniem.

Ziņojumā norādīts, ka Latvijai nepieciešams sekmēt mazāk aizsargātu grupu integrāciju tādās jomās kā izglītība, valodas apguve, nodarbinātība un veselības aprūpe, kā arī nodrošināt automātisku Latvijas pilsonības piešķiršanu valstī dzimušiem nepilsoņu bērniem. Ziņojumā gan nepilsoņi tiek saukti par «tā dēvētājiem nepilsoņiem».

Tāpat ziņojumā atzīts, ka vairākās jomās ir panākts progress. Eksperti secinājuši, ka uzlabojies Tiesībsarga biroja finansiālais stāvoklis, pamanāmība un pieejamība.

Par pozitīvām atzītās arī pieņemtās vadlīnijas par naida runas un naida noziegumu izmeklēšanu, proti, Valsts policijas koledža ievērojami pastiprinājusi izglītojošus pasākumus naida noziegumu jomā, tai skaitā policijas darbiniekiem, Ģenerālprokuratūrai un Augstākajai tiesai.

Ziņojumā secināts, ka Latvijas varas iestādes ir sagatavojušas rīcības plānu Nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas politikas pamatnostādņu īstenošanai 2012.-2018.gadam. Tāpat varas iestādes ir nodrošinājušas lielu skaitu bezmaksas latviešu valodas kursu nacionālajām, etniskajām minoritātēm un imigrantiem, kā arī nepilsoņiem, kuri vēlas naturalizēties. Latvija atvieglojusi Latvijas pilsonības piešķiršanas noteikumus jaundzimušajiem nepilsoņu bērniem.

Ziņojuma autori arī norādījuši, ka Latvijā ir uzlabota bēgļu un alternatīvās aizsardzības saņēmēju integrācija, tomēr ir nepieciešami papildu pasākumi, jo īpaši valodas apguves, integrācijas darba tirgū un veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības jomā.

Taču ziņojumā arī norādīts, ka neskatoties uz panākto progresu, daži jautājumi raisa bažas, piemēram, atbildes vēstījuma trūkums politiskajā vidē, reaģējot uz rasistisku un homofobisku un transfobisku naida runu, romu kopienas marginalizācija, kā arī lesbiešu, geju, biseksuāļu un transpersonu (LGBT) personu situācija.

Tāpat komisija atzīmējusi, ka Latvijas kriminālās, civilās un administratīvās tiesības vēl pilnībā neatbilst komisijas Vispārējās politikas rekomendācijai par nacionālo likumdošanu rasisma un rasu diskriminācijas apkarošanā.

Šai sakarā ziņojumā sniegta 21 rekomendācija Latvijas varas iestādēm. Ne vēlāk kā divus gadus pēc šī ziņojuma publicēšanas komisija veiks pārbaudi attiecībā uz divām no šīm rekomendācijām, kuras uzskatāmas par prioritārām. Par prioritātēm izvirzīts uzdevums Valsts policijai izveidot struktūrvienību, kuras uzdevums ir vērsties pie mazaizsargātām grupām, lai palielinātu uzticēšanos policijai un risinātu problēmu, kas saistīta ar nepietiekamu ziņošanu par rasistiskiem, homofobiskiem un transfobiskiem naida noziegumiem, kā arī paredzēt automātisku Latvijas pilsonības piešķiršanu nepilsoņiem dzimušiem bērniem.

Tāpat komisija rekomendējusi palielināt latviešu valodas mācību stundu skaitu bēgļiem un personām ar alternatīvo statusu, izmeklēt sūdzības par rasu diskrimināciju veselības nozarē, kā arī nekavējoties rīkoties, lai labotu situāciju saistībā ar romu skolēniem, kuri nepareizi iekļauti speciālās izglītības programmās.

Komisija arī iesaka Nodarbinātības valsts aģentūrai piedāvāt profesionālo un arodapmācību arī personām ar ļoti zemu formālās izglītības līmeni.

Aicināts arī veikt pētījumu par LGBT personu diskrimināciju Latvijā un veidot kampaņas skolās, lai veicinātu izpratni par LGBT un iecietību.

Eiropas Padomes Komisija pret rasismu un neiecietību ir Eiropas Padomes cilvēktiesību institūcija, kuru veido neatkarīgi eksperti, kas uzrauga problēmas saistībā ar rasismu, ksenofobiju, antisemītismu, neiecietību un diskrimināciju, piemēram, pamatojoties uz rasi, nacionālo vai etnisko izcelsmi, ādas krāsu, pilsonību, reliģiju un valodu. Tā sagatavo ziņojumus un sniedz rekomendācijas dalībvalstīm.


Pievienot komentāru

Līdz Rail Baltica būvdarbu uzsākšanai tiks atsavināti 123 īpašumi

Uzņēmums Eiropas Dzelzceļa līnijas – sagatavojis atsavināšanai privātpersonām un pašvaldībai piederošus 123 īpašumus.

Par kāzu teroraktu Afganistānā atbildību uzņemas «Islāma valsts»

Par teroraktu Afganistānā, kur aizvadītajā nedēļas nogalē nogalināti 63 cilvēki, atbildību uzņēmies teroristiskais grupējums «Islāma valsts».

Rīgas domes ārkārtas sēde par mēra ievēlēšanu pārcelta uz vēlāku laiku

Paredzētā Rīgas domes ārkārtas sēde, lai vēlētu galvaspilsētas mēru, pārcelta uz pulksten 13.00, informē domē.

Britu sagrābtais Irānas kuģis atstāj Gibraltāra ostu

Ostu Gibraltārā pametis Irānas naftas tankkuģis, kas bijis aizturēts kopš jūlija sākuma uz aizdomu pamata par naftas piegādāšanu Sīrijai. Lielbritānijai piederošais Gibraltārs kuģi atbrīvojis, nepakļaujoties lūgumam to atkal aizturēt no Amerikas Savienoto Valstu puses.

Administratīvajos centros pēc reformas iedzīvotāju skaits variēs no 2 000 līdz 632 000

Pēc Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas reformas ieviešanas pašvaldību administratīvo centru lielums variēs no 2 000 iedzīvotāju līdz 632 000 iedzīvotāju.

Šajā nedēļā gaidāms silts, taču arī lietains laiks

Nedēļas pirmajā pusē gaidāms mainīgs mākoņu daudzums, pa laikam uzspīdēs saule, tomēr Latvijas austrumu rajonos gaidāms arī lietus.

Nemiro: Saprotamas Lietuvas bažas par Astravjecas AES, bet elektrības iegāde no trešajām valstīm ir Latvijas interesēs

Latvijas valdības lēmums par elektroenerģijas tirdzniecības organizēšanu ar trešajām valstīm tika pieņemts, ņemot vērā valsts intereses,pauda ekonomikas ministrs Ralfs Nemiro.

VID daļas vadītāja, kuras vīrs darbojās PVN izkrāpēju grupējumā, aizgājusi no darba

Valsts ieņēmumu dienesta darbiniece, kuras vīrs darbojās pievienotās vērtības nodokļa izkrāpēju un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizētāju grupējumā, izbeigusi darba attiecības ar dienestu.

Nedēļa Lietuvā: Nausēda tiekas ar Merkeli. Skvernelim operācija. Grib atstādināt korumpētus tiesnešus

Aizvadītajā nedēļā Lietuvas prezidents Gitans Nausēdatikās ar Vācijas kanceli Angelu Merkeli, bet premjerministrs Sauļus Skvernelis pirmo atvaļinājuma dienu pavadīja operāciju zālē.

PNB banka: Lēmums par bankas darbības apturēšanu bija ļoti pēkšņs un nepatīkams

Lēmums par PNB bankas darbības apturēšanu bija ļoti pēkšņs un nepatīkams, atzina bankā.

Krēsls paliek tukšs – pirmajā SIF padomes sēde neizdodas ievēlēt priekšsēdētāju

Sabiedrības integrācijas fonda jaunās padomes pirmajā sēdē neizdodas ievēlēt SIF priekšsēdētāju. Uz amatu izvirzīja divus pretendentus – Kultūras ministru Nauri Puntuli un Kurzemes NVO atbalsta centrs valdes priekšsēdētāju Inesi Siliņu.

Mūžībā devies diplomāts Aivars Baumanis

81 gada vecumā mūžībā devies Triju Zvaigžņu ordeņa kavalieris, žurnālists un diplomāts Aivars Baumanis, informē Ārlietu ministrijā.

Cilvēktiesību komisijā spriedīs par NEPLP kompetenci sabiedriskā medija pārvaldībā

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputāti pirmdien, 19.augustā, spriedīs par Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes kompetenci sabiedriskā medija pārvaldībā.

EK eksperte: Veselības budžeta palielināšana Latvijā ir neizbēgama

Veselības budžeta palielināšana Latvijā ir neizbēgama, taču šādai rīcībai jābūt stratēģiskam plānam.

Neatkarīgo deputātu frakcija parakstījusi sadarbības līgumu ar Gods kalpot Rīgai!

Neatkarīgo deputātu frakcija parakstījusi sadarbības līgumu ar Gods kalpot Rīgai!, tādējādi solot Oļegam Burovam savu atbalstu pirmdien, 19.augustā, gaidāmajās Rīgas domes priekšsēdētāja vēlēšanās.

Astoņu gadu laikā bērnu skaits Latvijā ir sarucis par 4,3%

Šī gada sākumā 359 tūkstoši jeb 18,7% no visiem Latvijas iedzīvotājiem bija bērni vecumā līdz 17 gadiem. Tas ir par 4,3% mazāk nekā 2010.gadā, kad Latvijā bija 375 tūkstoši bērnu šajā vecuma grupā.

Lietuvā rosina recepšu medikamentus tirgot internetā

Lietuvas Veselības ministrija ierosinājusi ieviest valsts kontrolētu sistēmu, kurā pacienti recepšu medikamentus varētu iegādāties tiešsaistē.

Daugavpils var zaudēt 1,34 miljonus PNB bankas slēgšanas dēļ

PNB bankas darbības apturēšanas dēļ Daugavpils pilsētas un tās kapitālsabiedrību budžeti var zaudēt 1,34 miljonus eiro, norāda Daugavpils domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš.

OIK izmeklēšanas komisija pieprasījusi informāciju par katru izsniegto licenci

Obligātā iepirkuma komponentes sistēmas izvērtēšanai izveidotā parlamentārā izmeklēšanas komisija pieprasījusi informāciju par katru izsniegto OIK licenci un amatpersonu lēmumiem, norāda komisijas pārstāve Ilze Vanaga.

Šogad greiderēti jau 64 tūkstoši kilometru

VAS Latvijas autoceļu uzturētājs šogad greiderēšanas darbus veicis gandrīz 64 tūkstošu km garumā.

PNB bankas klientiem garantēto atlīdzību izmaksu veiks Citadele

Vienas divu darbadienu laikā vēl tiks precizēts izmaksu mehānisms un FKTK cer, ka garantēto atlīdzību izmaksa sāksies ātrāk nekā 27.augustā.

Radevičai piespriesta divu gadu diskvalifikācija

Bijusī Latvijas tāllēcēja Ineta Radeviča saņēmusi divu gadu diskvalifikāciju, kas stājusies spēkā ar 2012.gada 8.augustu, ziņo Starptautiskās Vieglatlētikas federācijas Vieglatlētikas integritātes vienība.

Pensiju indeksēšanai šogad tērēs 41,6 miljonus eiro

Labklājības ministrija informē, ka 1.oktobrī notiks pensiju un atlīdzību indeksācija, kam šogad varētu tikt iztērēti 41,6 miljoni eiro, bet nākamgad jau ap 166 miljoniem eiro.

Konkurss par universālā pasta pakalpojuma sniegšanu beidzies bez rezultāta

Konkurss par universālā pasta pakalpojuma sniegšanu izbeidzies bez rezultāta, informē Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijā.


-->