LA pamazām maina savu kritisko attieksmi pret Saskaņu un GKR, tā raidījumā

Rīgas domes opozīcijas partiju «monolītajā blokā» pret Nilu Ušakovu parādījusies plaisa. Partija Latvijas attīstībai (LA) sākusi pamazām mainīt savu kritisko attieksmi pret Saskaņas un Gods kalpot Rīgai (GKR) vadību un meklēt saskares punktus. Tā raidījumā Nekā Personīga.

«Saskares punkti», kas bijuši jau iepriekš: Rīgas brīvosta līdz šim dāsni atbalstījusi Latvijas attīstībai līdera Edgara Jaunupa vadīto basketbola klubu VEF. Pretimnākšanu saņēmis arī kāds partijai pietuvināts uzņēmējs. Viņam piederošo spēļu zāli izslēgs no rekonstrukcijai paredzētās Āgenskalna tirgus teritorijas, turpina raidījumā.

Nekā Personīga: Rīgas domes Satiksmes komitejas 18.aprīļa sēdē notika kas negaidīts. Saskaņas deputāti ierosināja atbalstīt opozīcijas priekšlikumu. Juris Pūce no partijas Latvijas attīstībai bija rosinājis pieprasīt pašvaldības uzņēmumam Rīgas satiksme rīcības programmu, ko darīt ar mikroautobusiem Rīgas pilsētā. Tiesa bija nospriedusi, ka ar līdzšinējo pakalpojumu sniedzēju Aleksandra Brandava izveidoto uzņēmumu Rīgas mikroautobusu satiksme līgums jālauž. Risinājums būtu jāmeklē arī bez Pūces priekšlikuma. Tomēr šo soli kā Saskaņas «reveransu» Latvijas attīstībai novērtējuši deputāti no citām partijām.

Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis (Vienotība): «Nu, ņemot vērā, ka visu iepriekšējo gadu, gandrīz gadu, ko es strādāju Rīgas domē, nu, īsti, pat, savācot parakstus priekš ārkārtas sēdes ir bijuši pat tādi, es teiktu, pretlikumīgi vai kaut kur uz likuma robežas balansējoši centieni tos jautājumus pastumt malā, nu tādā ziņā, ka labprātīgi opozīcijas jautājumu ieliek darba kārtībā, nu tas vismaz iepriekš tā nav bijis un arī, runājot ar kolēģi, kurš ilgāk strādā, viņš teica, ka arī iepriekšējos sasaukumos vienmēr ir atrasts veids, kā opozīcijas deputātu kaut kādas iniciatīvas nelikt darba kārtībā.»

Pūce uzskata, ka laiks sākt konstruktīvu dialogu ar Rīgas varu, jo līdzšinējā «sakliegšanās» neesot produktīva.

Pūce: «Piemēram, ka mums būs iespēja izjautāt Rīgas satiksmes valdi, kas vēl nekad nebija bijis tāda iespēja un, vispār, tas klimats nedaudz ir uzlabojies.»

No savas puses pret Saskaņu draudzīgāka kļuvusi arī Latvijas attīstībai. Tā atteikusies no, partijasprāt, nepamatotās mēra Nila Ušakova kritizēšanas un neparakstīja Vienotības, Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) un Nacionālās apvienības (NA) kārtējo prasību sasaukt domes ārkārtas sēdi, lai pretotos Rīgas pašvaldības jaunajam nolikumam, kas paredz ierobežot debašu laiku, uzsver raidījumā.

Pūce: «Mēs nepiekritām ierosinājumam sasaukt domes ārkārtas sēdi, lai skatītu jautājumu, kuru jau skata Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ministrs. Domes ārkārtas sēdes sasaukšana neko nerisinātu. Turkāt, vispārīgs mūsu uzskats ir, ka epopeja ar nolikumu ir jābeidz.»

Latvijas attīstībai domē ir deviņi deputāti – tikpat cik JKP. Nacionālajai apvienībai ir seši, bet Vienotībai četri domnieki. Saskaņai un Gods kalpot Rīgai ir neliels vairākums – 32 balsis, tādēļ atbalsts opozīcijā var būt nepieciešams, saka raidījumā.

Nils Ušakovs (Saskaņa): «Latvijas attīstībai ir arī atšķirīgs viedoklis par azartspēlēm. 2017.gada 12.septembra sēdē, kad bija jālemj par azartspēļu vietu slēgšanu Rīgas vēsturiskajā centrā, Latvijas attīstībai nebalsoja par šo priekšlikumu, par ko saņēma Saskaņas publiskus pārmetumus azartspēļu lobēšanā. Arī kolēģi opozīcijā nesaprata, kādēļ Pūces un Bondara partija par azartspēļu ierobežošanu nebalsoja.»

Mārtiņš Bondars (Latvijas attīstībai): «Balsošanas motivācija bija saistīta ar nekorekti noformētu administratīvo aktu, kas rada iespēju tos, kurus skar šī te sfēra, vērsties tiesā un atcelt šo te lēmumu. Vai azartspēļu uzņēmēji neatbalsta jūsu partiju vai kādu deputātu atsevišķi, ģimenes locekli? Vismaz mūsu partijā neviens no azartspēļu uzņēmējiem nav atbalstījis.»

Nekā Personīga ziņo: «Bondara dzīvesbiedre Ieva ir gleznotāja. Bondaru ģimene bieži apmeklē spēļu zāļu Fēnikss un Admirāļu klubs īpašnieka Jāņa Zuzāna mākslinieciskos pasākumos. Zuzāns ir mecenāts un kolekcionārs, nav ziedojis Latvijas attīstībai. Tomēr viņa uzņēmumi SIA Alfor un Admirāļu klubs iemaksājuši domes deputāta Jura Pūces sievas Zaigas biedrības Ascendum kontā 61 000 jeb divas trešdaļas no biedrības ziedojumu kopsummas 2016.gadā.»

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Jaunākās Ziņas