bnn.lv Latviski   bnn-news.com English   bnn-news.ru По-русски
Otrdiena 11.12.2018 | Vārda dienas: Valdis, Voldemārs, Valdemārs
LatviaLatvija

LA pamazām maina savu kritisko attieksmi pret Saskaņu un GKR, tā raidījumā

FaceBook
Twitter
Draugiem
print
(Balsojumu nav)

Baltic news, News from Latvia, BNN.LV, BNN-NEWS.COM, BNN-NEWS.RU

Rīgas domes opozīcijas partiju «monolītajā blokā» pret Nilu Ušakovu parādījusies plaisa. Partija Latvijas attīstībai (LA) sākusi pamazām mainīt savu kritisko attieksmi pret Saskaņas un Gods kalpot Rīgai (GKR) vadību un meklēt saskares punktus. Tā raidījumā Nekā Personīga.

«Saskares punkti», kas bijuši jau iepriekš: Rīgas brīvosta līdz šim dāsni atbalstījusi Latvijas attīstībai līdera Edgara Jaunupa vadīto basketbola klubu VEF. Pretimnākšanu saņēmis arī kāds partijai pietuvināts uzņēmējs. Viņam piederošo spēļu zāli izslēgs no rekonstrukcijai paredzētās Āgenskalna tirgus teritorijas, turpina raidījumā.

Nekā Personīga: Rīgas domes Satiksmes komitejas 18.aprīļa sēdē notika kas negaidīts. Saskaņas deputāti ierosināja atbalstīt opozīcijas priekšlikumu. Juris Pūce no partijas Latvijas attīstībai bija rosinājis pieprasīt pašvaldības uzņēmumam Rīgas satiksme rīcības programmu, ko darīt ar mikroautobusiem Rīgas pilsētā. Tiesa bija nospriedusi, ka ar līdzšinējo pakalpojumu sniedzēju Aleksandra Brandava izveidoto uzņēmumu Rīgas mikroautobusu satiksme līgums jālauž. Risinājums būtu jāmeklē arī bez Pūces priekšlikuma. Tomēr šo soli kā Saskaņas «reveransu» Latvijas attīstībai novērtējuši deputāti no citām partijām.

Rīgas domes deputāts Vilnis Ķirsis (Vienotība): «Nu, ņemot vērā, ka visu iepriekšējo gadu, gandrīz gadu, ko es strādāju Rīgas domē, nu, īsti, pat, savācot parakstus priekš ārkārtas sēdes ir bijuši pat tādi, es teiktu, pretlikumīgi vai kaut kur uz likuma robežas balansējoši centieni tos jautājumus pastumt malā, nu tādā ziņā, ka labprātīgi opozīcijas jautājumu ieliek darba kārtībā, nu tas vismaz iepriekš tā nav bijis un arī, runājot ar kolēģi, kurš ilgāk strādā, viņš teica, ka arī iepriekšējos sasaukumos vienmēr ir atrasts veids, kā opozīcijas deputātu kaut kādas iniciatīvas nelikt darba kārtībā.»

Pūce uzskata, ka laiks sākt konstruktīvu dialogu ar Rīgas varu, jo līdzšinējā «sakliegšanās» neesot produktīva.

Pūce: «Piemēram, ka mums būs iespēja izjautāt Rīgas satiksmes valdi, kas vēl nekad nebija bijis tāda iespēja un, vispār, tas klimats nedaudz ir uzlabojies.»

No savas puses pret Saskaņu draudzīgāka kļuvusi arī Latvijas attīstībai. Tā atteikusies no, partijasprāt, nepamatotās mēra Nila Ušakova kritizēšanas un neparakstīja Vienotības, Jaunās Konservatīvās partijas (JKP) un Nacionālās apvienības (NA) kārtējo prasību sasaukt domes ārkārtas sēdi, lai pretotos Rīgas pašvaldības jaunajam nolikumam, kas paredz ierobežot debašu laiku, uzsver raidījumā.

Pūce: «Mēs nepiekritām ierosinājumam sasaukt domes ārkārtas sēdi, lai skatītu jautājumu, kuru jau skata Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) ministrs. Domes ārkārtas sēdes sasaukšana neko nerisinātu. Turkāt, vispārīgs mūsu uzskats ir, ka epopeja ar nolikumu ir jābeidz.»

Latvijas attīstībai domē ir deviņi deputāti – tikpat cik JKP. Nacionālajai apvienībai ir seši, bet Vienotībai četri domnieki. Saskaņai un Gods kalpot Rīgai ir neliels vairākums – 32 balsis, tādēļ atbalsts opozīcijā var būt nepieciešams, saka raidījumā.

Nils Ušakovs (Saskaņa): «Latvijas attīstībai ir arī atšķirīgs viedoklis par azartspēlēm. 2017.gada 12.septembra sēdē, kad bija jālemj par azartspēļu vietu slēgšanu Rīgas vēsturiskajā centrā, Latvijas attīstībai nebalsoja par šo priekšlikumu, par ko saņēma Saskaņas publiskus pārmetumus azartspēļu lobēšanā. Arī kolēģi opozīcijā nesaprata, kādēļ Pūces un Bondara partija par azartspēļu ierobežošanu nebalsoja.»

Mārtiņš Bondars (Latvijas attīstībai): «Balsošanas motivācija bija saistīta ar nekorekti noformētu administratīvo aktu, kas rada iespēju tos, kurus skar šī te sfēra, vērsties tiesā un atcelt šo te lēmumu. Vai azartspēļu uzņēmēji neatbalsta jūsu partiju vai kādu deputātu atsevišķi, ģimenes locekli? Vismaz mūsu partijā neviens no azartspēļu uzņēmējiem nav atbalstījis.»

Nekā Personīga ziņo: «Bondara dzīvesbiedre Ieva ir gleznotāja. Bondaru ģimene bieži apmeklē spēļu zāļu Fēnikss un Admirāļu klubs īpašnieka Jāņa Zuzāna mākslinieciskos pasākumos. Zuzāns ir mecenāts un kolekcionārs, nav ziedojis Latvijas attīstībai. Tomēr viņa uzņēmumi SIA Alfor un Admirāļu klubs iemaksājuši domes deputāta Jura Pūces sievas Zaigas biedrības Ascendum kontā 61 000 jeb divas trešdaļas no biedrības ziedojumu kopsummas 2016.gadā.»


Pievienot komentāru

Makrons tiekas ar arodbiedrībām, lai apturētu «dzelteno vestu» nemierus

Pēc masu nemieriem Francijā, kuros nedēļas nogalē aizturēti 1,709 protestētāji, Francijas prezidents Emanuels Makrons pirmdien tiekas ar arodbiedrībām un darbadevēju organizācijām, lai mēģinātu rast izeju no politiskas krīzes, ko izraisījuši mēnesi ilgi protesti.

Keris: Pagaidām pāragri spriest par arodbiedrības atbalstu virsstundu skaita palielināšanai

Pagaidām ir pāragri spriest par arodbiedrības atbalstu virsstundu skaita palielināšanai, teica Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības priekšsēdētājs Valdis Keris.

Tiesai nodod krimināllietu pret bijušo bērnunama Līkumi vadītāju Boķi

Zemgales tiesas apgabala prokuratūra ir nodevusi tiesai krimināllietu, kurā apsūdzība uzrādīta bijušajam bērnunama Līkumi vadītājam Jurim Boķim.

Mainīgi laika apstākļi sarežģī braukšanas apstākļus uz grants autoceļiem

Mainīgos laika apstākļos īpaši uzmanīgiem ir jābūt uz reģionālās un vietējās nozīmes ceļiem ar grants segumu, kas ziemā tiek uzturēti ar sniega kārtu. Autoceļiem ar grants segumu pārsvarā ir C uzturēšanas klase, kas nozīmē, ka laiks autoceļu brauktuves kaisīšanai ar pretslīdes materiālu un rievu izveidošanai sasalušā vai piebrauktā sniegā uz ceļa brauktuves netiek normēts.

Jurašs: Likumdošanas procesam jāvieš uzticība sabiedrībā

Lobēšanas apkarošana un tās regulējums ir viens no pretkorupcijas politikas elementiem. Tas uzlabo lēmumu pieņemšanas procesu, padara to maksimāli godīgu, atklātu un vieš uzticību sabiedrībā. To pirmdien, 10.decembrī, atklājot Saeimā pasākumu par godu Starptautiskajai pretkorupcijas dienai, uzsvēra Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Jurašs.

ANO konferencē pieņemts globālais migrācijas pakts

Neskatoties uz vairāku valstu izstāšanos, ANO konferencē Marrākešā pirmdien, 10.decembrī, parakstīts globālais migrācijas pakts.

Vējonis atsauks Gobzema nomināciju premjera amatam

Valsts prezidents Raimonds Vējonis atsauks politiķa, KPV LV pārstāvja Alda Gobzema nomināciju premjera amatam.

Ekonomisti: Turpmāk inflāciju diktēs ārējie faktori

Šobrīd Latvijā nav pārāk straujas inflācijas, kas liecinātu par ekonomikas pārkaršanu, taču nav arī deflācijas, kas vairumā gadījumu arī nav vēlama. Algu kāpums ir straujš, bet neaiziet tādās galējībās kā Eiropas Savienības jaunajās dalībvalstīs Centrāleiropā, norāda Luminor bankas ekonomists Pēteris Strautiņš.

Turpinās Rail Baltica dzelzceļa līnijas būvprojekta iepirkumi Latvijā un Igaunijā

Rail Baltica kopuzņēmums izsludinājis otrās kārtas iepirkumu par būvprojektēšanas un autoruzraudzības pakalpojumu sniegšanu posmiem Vangaži–Salaspils–Misa Latvijā un Tallina–Rapla Igaunijā.

RD pārņems Kalnciema ielas grausta sakārtošanu, kuram pēkšņi mainījušies īpašnieki

Ja Kalnciema ielā 2B esošā nama īpašnieki neturpinās nama bīstamo daļu demontāžu, otrdien, 11.decembrī, to sāks pašvaldības pieaicinātie speciālisti, Rīgas domes Pilsētas īpašumu komitejas sēdē paziņoja tās vadītājs Oļegs Burovs.

Valsts fondēto pensiju shēmas plānos uzkrātais kapitāls audzis par 10,2%

Šā gada deviņos mēnešos valsts fondēto pensiju shēmas jeb pensiju 2.līmeņa ieguldījumu plānos Latvijā uzkrātais pensiju kapitāls pieaudzis par 10,2% jeb 334,8 miljoniem eiro, septembra beigās sasniedzot 3,61 miljardu eiro.

KPV LV frakcija pauž atbalstu Gobzemam

Partijas KPV LV Saeimas frakcija paudusi atbalstu Ministru prezidenta amata kandidātam Aldim Gobzemam kā valdības veidošanas sarunu vedējam.

Publisko Finanšu ministrijas un LIKA izstrādātās FIDIC līgumu veidnes

Finanšu ministrijas darba grupa, kurā piedalījās arī Latvijas inženierkonsultantu asociācijas pārstāvji, pabeigusi darbu pie divām FIDIC standarta būvniecības līgumu veidnēm. To galvenais uzdevums – standartizēt un vienkāršot iepirkumu sistēmu.

Atalgojumu mediķiem plāno palielināt no nākamā gada janvāra

Lai nodrošinātu ārstniecības personu darba samaksas palielinājumu par 20% saskaņā ar iepriekš apstiprinātajiem politikas plānošanas dokumentiem, Veselības ministrija izstrādājusi grozījumus Ministru kabineta noteikumos, paredzot attiecīgu vidējās darba samaksas palielinājumu ārstiem, māsām un citam medicīnas personālam.

Slimnīca Igaunijā prasīs maksāt par neatceltiem ārsta apmeklējumiem

Igaunijā Austrumviru Centrālā Slimnīca grasās ieviest kārtību, ka pacientam, kurš neierodas uz pierakstu pie ārsta un nav par to iepriekš informējis, par nenotikšu apmeklējumu būs jāmaksā šā vai tā.

Novembra beigās nedaudz pieaudzis bezdarba līmenis Latvijā

Latvijā šogad novembra beigās reģistrētā bezdarba līmenis bija 6,2% no ekonomiski aktīvo iedzīvotāju skaita, kas par 0,1 procentpunktu vairāk nekā mēnesi iepriekš.

Baltijas lauksaimnieki Briselē protestēs par godīgiem tiešajiem maksājumiem

Eiropadomē ceturtdien, 13.decembrī pulcēsies Eiropas Savienības valstu vai to valdību vadītāji, Eiropas Komisijas priekšsēdētājs un Augstākā pārstāve ārlietās un drošības politikas jautājumos, lai apspriestu ES budžeta jautājumu. Baltijas lauksaimnieki šajā laikā Briselē protestēs par godīgiem tiešajiem maksājumiem.

Pētījums: Jādara vairāk, lai ar tehnoloģijām atvieglotu nodokļu saistību izpildi

Uzņēmējdarbības nodokļu saistību izpildes sloga četri galvenie rādītāji vidēji pasaulē gandrīz nav mainījušies: saistību izpildes laiks; maksājumu skaits; kopējā nodokļu un iemaksu likme jeb KNIL un pēcdeklarēšanas indekss, secināts PwC un Pasaules Bankas Grupas veidotajā pārskatā Paying Taxes 2019.

Inflācija Latvijā gada griezumā sasniedz 3%

Šā gada novembrī, salīdzinot ar 2017.gada novembri, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājies par 3,0%, liecina jaunākie Centrālās statistikas pārvaldes dati. Gan precēm, gan pakalpojumiem cenas pieauga par 3,0%.

Bildēs: Viļņā plaša demonstrācija skolotāju streika atbalstam

Viļņā plaši apmeklēta bijusi protesta akcija «Pēdējais zvans», lielam skaitam iedzīvotāju, paužot solidaritāti ar vairāk nekā tūkstoti pedagogu, kuri valstī streiko jau vairākas nedēļas, lai panāktu algu celšanu un citus uzlabojumus skolu un bērnudārzu darbībā.

Pacientei pēc onkoloģiskas saslimšanas veic Eiropā unikālu rekonstruktīvo operāciju

Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā kādai aptuveni 50 gadus vecai pacientei ar onkoloģisku saslimšanu veikta Eiropas mērogā unikāla operācija, lai atjaunotu balss saišu funkcijas, izmantojot transplantātu no pašas pacientes kājas. Operācija ilgusi piecas stundas

Latvijā trešajā ceturksnī bijusi krietni straujāka IKP izaugsme nekā ES vidēji

Latvijā šogad trešajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pērn bijis krietni straujāks iekšzemes kopprodukta pieaugums nekā Eiropas Savienībā vidēji, liecina ES statistikas pārvaldes Eurostat pārskatītie dati, kas apkopoti par 26 bloka zemēm.

Būvvalde izsniegusi visu Skanstes tramvaja posmu būvatļaujas

Rīgas pilsētas būvvalde izsniegusi būvatļaujas visiem pieciem Skanstes tramvaja projekta posmiem, apliecināja Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāve Una Ahuna-Ozola.

ES Tiesa: Lielbritānija drīkst vienpusēji atcelt izstāšanos no bloka

Eiropas Savienības Tiesa ir atzinusi, ka Lielbritānijai ir tiesības vienpusēji atcelt tās izstāšanos no ES, arī nesaņemot atļauju tā rīkoties no pārējām 27 dalībvalstīm.

Konkurences padomes locekles amatā stājas Līga Daugaviete

Konkurences padomes locekles amata pienākumus no pirmdienas, 10.decembra, sāk pildīt Līga Daugaviete, kuru šī gada 13.novembrī amatā apstiprinājis Ministru kabinets, BNN informē Konkurences padomes Komunikācijas speciāliste Zane Gorškova.

Jaunākie komentāri