Latvijas Biznesa savienība: MVU attīstībai svarīga iedzīvotāju pirktspēja un investīcijas

Viens no aktuālākajiem mazo un vidējo uzņēmumu (MVU) jautājumiem joprojām ir finansējuma pieejamība. Latvijas Biznesa Savienība sniegs informatīvu atbalstu sadarbībā ar attīstības finanšu institūciju Altum un komercbankām, ziņo Latvijas Biznesa savienības valdes priekšsēdētājs  Eduards Filippovs.

Filippovs norāda arī to, ka ņemot vērā ierobežoto pirktspēju un izaugsmes iespēju pašmāju tirgū, eksporta veicināšanai tiks turpināta starptautiskā sadarbība ar Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu un Austrumu partnerības valstu darba devēju organizācijām.

Latvijas Biznesa savienības padomes priekšsēdētāja Elīna Egle komentē: «Latvijas Biznesa savienība atbalsta ieceri ar nodokļu reformas palīdzību kāpināt iedzīvotāju pirktspēju un ekonomisko aktivitāti. Pirktspējas samazinājums ir vērojams ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā saskaņā ar Eiropas Amatniecības, mazo un vidējo uzņēmumu asociācijā (UEAPME) Eiropas MVU Barometru.»

Tomēr apzinoties, ka arvien vairāk funkcijas un pakalpojumus valsts deleģē pašvaldībām, valstij jārod ieņēmumu kompensācijas jeb stabilizācijas mehānisms pašvaldībās, Egle atzīmē, sakot: «Turpmākās koalīcijas sarunas ieviesīs korekcijas nodokļu reformu plānos, tādēļ ceram uz aktīvāku Latvijas Biznesa savienības iesaisti ietekmes uz uzņēmējdarbību un nodarbinātību izvērtēšanā tieši MVU sektorā.»

Latvijas Biznesa savienības valdes priekšsēdētājs Filippovs runā arī kolēģu vārdā: «Pēc Latvijas Biznesa savienības biedru domām, respektējot mazā biznesa unikālo un īpašo sociāli ekonomisko lomu, papildus nodokļu jautājumiem ir turpināmas strukturālās reformas valsts pārvaldē, izglītības un veselības aprūpes sektoros, mazinot administratīvo slogu arī caur horizontālo jautājumu sakārtošanu.

Filippovs min piemēru: tehnisko prasību nesamērīgums elektroniskajiem kases aparātiem, samazināto PVN likmju piemērošana precēm un pakalpojumiem, nodevu skaits un apjoms, standartizācijas sistēmas un standartu pilnveide ar mērķi veicināt to pieejamību, ceļu infrastruktūras atjaunošana un pienācīga uzturēšana ir faktori, kas arī veido šo Latvijas uzņēmējdarbības vidi.

Atzīmējot arī to, ka vitāli svarīgas šobrīd ir investīcijas reālajā ekonomikā vairojot tās aktīvu dalībnieku skaitu, līdzsvaroti palīdzot veidoties jauniem uzņēmumiem un tai pat laikā atbalstīt esošo uzņēmumu izaugsmi to mērogā un kvalitātē, saka Filippovs.

Jāatzīmē, ka pirms gada Ministru kabinets apstiprināja, bet Saeima noraidīja Latvijas Biznesa savienības aicinājumu ieviest Mazā biznesa dienu kā atzīmējamo dienu kalendārā katra gada novembra trešajā sestdienā.

Latvijas Biznesa savienība rosināja ieviest šādu dienu, lai sabiedrībai būtu iespēja novērtēt uzņēmīgu un radošu cilvēku devumu Latvijas ekonomikā un nodarbinātībā ar īpašu dienu gadā.

Savienība norāda, ka Saeima noignorēja faktu, ka 99,7% no visas tautsaimniecības un 60% darba vietu veido MVU.

Šobrīd turpinās parakstu vākšana portālā Mana Balss grozījumiem likumā Par svētku, atceres un atzīmējamām dienām, lai ieviestu atzīmējamu Mazā biznesa dienu. Šogad Mazā biznesa diena tiks atzīmēta piekto gadu – 18.novembrī.

Jānorāda, ka par turpmākajiem darbiem norāda Biznesa savienība: Latvijas Biznesa savienība 2017.gadā turpinās darbību atbilstoši savai stratēģijai. Tiks turpināta iniciatīva Atbalsti mazo biznesu! un virzīti grozījumus likumā Mazā biznesa diena noteikšanai par atzīmējamo dienu.

Ref: 225.000.103.718

Saistītie raksti

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit

Ziņas